Ana Sayfa Siyaset AK Parti Adana il sessizliğini bozdu

AK Parti Adana il sessizliğini bozdu

Son iki gündür, AK Parti il yönetiminin tepki olarak istifa ettiğinin dillendirilmesi üzerine, Fatma Güldemet Sarı ve Hasan Berzan Toprak ortak açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba 01:00
AK Parti Adana il sessizliğini bozdu

En son ki il yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürüten Fatma Güldemet Sarı ile Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini yürüten Hasan Berzan Toprak ortaklaşa yaptıkları açıklamada; il yönetiminin istifasının tüzük gereği alındığını, bunu ise yeni yönetim kurulunun oluşmasını sağlamak için yapıldığını söylediler.

Fatma Güldemet Sarı ile Hasan Berzan Toprak, AK Parti Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen’in, İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı’nın istifasının kabul edilmesinin ardından il yönetimini topladığını ve parti tüzüğü doğrultusunda mevcut yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi gerektiğini kendilerine beyan ettiğini belirttiler.

Sarı ve Toprak açıklamalarında; “İl Koordinatörümüz İsmail Bilen, bizlere; ‘İl başkanımız ‘affını’ talep etti. Resmi olarak dilekçesini partiye sundu ve istifası kabul edildi. Sizler mevcut yönetim kurulu üyelerimiz, tüzük gereği yeni şekillenecek il yönetiminin önü açmak ve yeni yönetimde görev almak adına istifa fedakârlığını yapmak durumundadırlar. İl veya ilçe başkanları istifa ettiği zaman partimizin tüzüğü gereği yönetimler zaten düşer. İstifa etmeniz size bir çekince getirmesin. Hali hazırda parti toplantılarına katılan, partide çalışan üyelerimiz yeni yönetim kurulunda yer alabilirler’ şeklinde konuşma yaptı. Bu konuşma üzerine il yönetiminde yer alan arkadaşlar olarak istifa dilekçelerimizi imzalayıp kendisine teslim ettik. Bu arada ayrıca il başkanlığını düşünen bazı arkadaşlarımız konuyla alakalı müracaatlarını yaptılar. Önümüzdeki 3-5 gün içinde yeni il başkanımız ve yeni yönetim kurulu üyelerimiz partimizin genel merkezi tarafından atanacaktır. Yeni il başkanımız ve oluşacak yönetim kurulumuz ile yerel seçimlere daha heyecanlı ve daha arzulu gireceğimizi ifade ederken, istifalarımızın belediye başkan adaylarına tepkiyle alakalı olamadığını kamuoyuna saygıyla duyururuz” dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık