Ana Sayfa Siyaset Ak Parti Adana İl Yönetiminde toplu istifa

Ak Parti Adana İl Yönetiminde toplu istifa

Adana'da ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından Ak Parti İl Başkanlığı görevini bırakan Ziyaeddin Yağcı'nın ardından 50 kişilik yönetim kurulu da istifa etti.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2014 Pazartesi 14:55
Ak Parti Adana İl Yönetiminde toplu istifa

 

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı'nın partisinin aday belirleme tutumunu beğenmediği için il başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından bugünde şok bir gelişme yaşandı. Ziyaeddin Yağcı'nın ayrılmasından sonra bu görevi vekaleten Siyasi ve Hukuk işleri Başkanı Fatma Gül Demet Sarı yürütürken, Ak Parti Genel Merkezi, 22'nci Dönem Manisa Milletvekili İsmail Bilen'i Adana Koordinatörü olarak görevlendirdi.

Öğleden sonra Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen'in Başkanlığında yapılan toplantının ardından yönetim kurulu üyeleri Genel Merkezin isteği doğrultusunda istifalarını tek tek sundu.

50 Kişilik yönetim kurulunun büyük bir bölümü toplantının hemen ardından istifalarını AK Parti Adana İl Koordinatörü İsmail Bilen'e teslim etmenin şaşkınlığı yaşadı. Bilen, Adana gözlemlerini yarın Ankara'ya aktaracak.

ŞİMDİLİK ÜÇ İSİM BAŞKANLIĞA ADAY

Ak Parti kulislerinde il başkanı olarak kimin atanacağı tartışılırken, Fikret Yeni, Faruk Bozkurt, Hasan Aydın, Sıtkı Cengil ve Faruk Aytek'in isimlerinin geçtiği öğrenildi. Tüzük gereği, atanacak yeni il başkanı, kendi yönetim kurulunu oluşturup, 2015 mayıs ayında yapılacak olağan kongreye kadar yetkili olacak.

KİMLER BELEDİYE BAŞKAN ADAYI GÖSTERİLDİ?

Abdullah Torun'un Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ilan edildiği Ak Parti'de, 6 ilçe belediye başkanı yeniden aday gösterilmişti. Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Yumurtalık Belediye Başkanı Turgut Erişmen, Demokrat Parti'den seçilip daha sonra Ak Parti'ye geçen İmamoğlu Belediye Başkanı Kadir Altunköse, yeniden seçilmek için sandık yarışına girmişti. Çukurova'da Cüneyt Karaaslan, Ceyhan'da Alemdar Öztürk, Karataş'ta Sinan Gül, Saimbeyli'de Mustafa Uyanık, Aladağ'da Mustafa Akgedik, Feke'de Cuma İş, Karaisalı'da Yusuf İyi, Pozantı'da Ramazan Demir, Tufanbeyli'de Remzi Ergül diğer belediye başkan adayları olmuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık