Ana Sayfa Gündem AK Partili Gençler Terör Saldırısını Kınadı

AK Partili Gençler Terör Saldırısını Kınadı

AK Parti Adana İl Gençlik Kolları, Çukurova Üniversitesi’nde basın açıklaması yaparak Ankara’daki terör saldırısını kınadı.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2016 Çarşamba 15:56
AK Partili Gençler Terör Saldırısını Kınadı

İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, başkan yardımcıları ve yönetim kurulu ve ÜNİAK (Üniversiteli AK Gençlik) üyelerinin yanı sıra ÇÜ öğrencileri katıldı. Ellerinde bayraklarla açıklamaya eşlik eden öğrenciler, ‘Teröre karşı omuz omuza’ ve ‘Vatan sana canım feda’ şeklinde slogan attı.


Açıklamayı ülkenin vatansever gençleri olarak gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, “Türkiye’de huzur sükun ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın ölümüyle sonuçlanan terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. İnsanlığa yönelik bu saldırıda hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyor tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyoruz” dedi.


Başkan Alper Güler, “Sabrımızla oynamanız nafiledir, bilinmelidir ki sabrımız kadar metanetimiz de güçlüdür'' diyerek, şunları kaydetti:


''Tahrik dolu hainliklere asla prim vermeyiz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı artırmak içinde her türlü mücadeleyi vereceğiz, tüm arzularınızı kursaklarınızda bırakacağız. İç ve dış mihraklarca ülkemizin huzuru ve refahı, birliği, beraberliği kardeşliği hedef alınıyor. Bu durumun farkındayız. Güçlü Türkiye hedefi her dönemde küresel güçleri ve onların yerli iş birlikçilerini rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık terör eylemlerini provokasyon faaliyet ve sosyokültürel alana yönelik çatışma ve kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir.


Sözü edilen terör yapılanmaları ve faaliyetleri her birinin faili ya da sorumluları farklı olsa da hedefi ortaktır. Hedef bölgesinde huzuru demokratik kültürü kardeşlik ve birlik iklimi ile öne çıkan Türkiye’nin yolunu kesmek güçlü ve büyük Türkiye yolculuğunu sona erdirmektir. Ayrıca bu provokasyon ve terör eylemlerinden nasiplenmeye çalışanlara vatanını ve milletini seven bir üniversite gençliği olarak fırsat vermeyeceğimizi bildiririz. Sonuna kadar devletimizin bekası için bedel ödeyip, can sipare bir şekilde terörle mücadele eden emniyetimizin, silahlı kuvvetlerimizin, hükümetimizin, devletimizin yanındayız. Terörün ve teröre dolaylı, dolaysız destek veren yardakçıların ise karşısındayız. Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedik. Bundan sonrada izin vermeyeceğiz. Rabbim ülkemizin birliğini ve dirliğini bozmaya çalışanları ‘Kahhar’ ismiyle kahrı perişan eylesin.


Bu tür saldırı ve provokasyonlara tepkimizi ortaya koymak amacıyla tüm üniversiteli kardeşlerimizi duyarlı olamaya ve bizi bir ve beraber yapan al bayrağımızı her yerde dalgalandırmaya davet ediyoruz.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık