Ana Sayfa Siyaset Akay: “Klasik belediyecilik dönemi sona erdi”

Akay: “Klasik belediyecilik dönemi sona erdi”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, yerel yönetimlerin halkın yaşam kalitesini artıracak hizmetleri sunması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2013 Cuma 12:02
Akay: “Klasik belediyecilik dönemi sona erdi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Andırınlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden CHP’li Akay, yerel yönetimlerin klasik belediyecilik anlayışının ötesine geçmesi gerektiğini belirtti. Vatandaşın yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen bir anlayışla, her engelin ve sorunun ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Akay, “Öncelikli hedeflerimizden  biri Adanalıların yaşam kalitesini artıracak hizmetleri yaşama geçirmektir. Bu çağdaş bir kent olmanın gereğidir. Kentin estetik görünümünü dikkate alarak kalıcı çözümleri yurttaşın katılımıyla yaşama geçireceğiz” dedi.

 

Adana’da yaşayan Andırınlıların yoğun ilgisiyle karşılaşan CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, bütünşehir yasasıyla belediyelerin hizmet sınırlarının ve kapsamının genişlediğine dikkati çekti. Yasa ve çağdaş bir yönetim anlayışının gereği olarak klasik belediyecilik anlayışının son bulması gerektiğini aktaran CHP’li Akay, yerel yönetimlerde insanı temel alan bir yönetim anlayışının hakim olması gerektiğini vurguladı. Akay, şunları kaydett.:

 

“Bu anlayışla, halkın yaşam kalitesini düşüren her engel ve sorun bizim öncelikli hedefimiz olacaktır. Çağdaş kentlerin en önemli özelliklerinden biri de klasik belediyecilik hizmetlerinin ötesinde kentte yaşayan halkın yaşam kalitesini artıracak hizmetlerin sunulmasıdır. Kentin estetik görünümünü de dikkate alarak sorunlara kalıcı çözümleri kentte yaşayan insanların katılımıyla yaşama geçirme çabasında olacağız. Kentlik ve mahallelilik kültürünü koruyan yapılar ve iyileştirmeler yapmak en sağlıklı yol olacaktır. Alınan tüm kararlarda halkın yararı ve katılımı gözetilmeli” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık