Ana Sayfa Siyaset Akbaş: “Hayvan Misafirhaneleri kuracağız”

Akbaş: “Hayvan Misafirhaneleri kuracağız”

MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, Doğayı, Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği’ni (DOHAYKO) ziyaret ederek yetkililerle bilgi alışverişinde bulundu. Ali Uğur Akbaş, dilsiz olarak tabir ettikleri hayvanların özgürce ve güvenli alanlarda 24 saat barınabilecekleri hizmeti veteriner kontrolünde vereceklerini ifade etti.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2014 Salı 11:37
Akbaş: “Hayvan Misafirhaneleri kuracağız”

Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağını ziyaret eden Ali Uğur Akbaş burada DOHAYKO Genel Başkan Yardımcısı Mücella Çelik, Genel Sekreter ve Kısa adı HAYTAP olan (Hayvan Hakları Federasyonu) Genel Başkanı Nesrin Çıtırık, Genel Koordinatör Metin Yıldırım ve görevliler tarafından karşılandı.  MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, her mahallede belirlenen sokak ve bölgelerde hayvan barınakları yapmayı hedeflediklerini kaydedip, “Her zaman dilsiz diye tabir ettiğimiz hayvanlarımızın korunması ve sevilmesinden yana oldum. Projelerim arasında mahallelerde belirlenecek yerlerde, hatta her apartman önünde bir barınma kulübesi oluşturma var. Sokak hayvanlarının da yaşam hakları var. Onlara her zaman önem vereceğiz. Sizlerle birlikte hareket ederek bu hayvanlarımız için gerekeni yapacağız.”dedi.

KISIRLAŞTIRMA ÇALIŞMASIYLA TEHLİKELİ HAYVAN KALMAZ

HAYTAP Genel Başkanı Nesrin Çıtırık, DOHAYKO olarak yıllardır sokakta yaşayan hayvanları toplayarak kısırlaştırma ve aşılama çalışmasın ardından yeniden alındıkları yerlere bırakıldığını söyledi. Çıtırık, Hayvanların barınması ve bakımı konusunda daha duyarlı olunması gerektiğini belirterek,”Bu konuda sizlerden de destek bekliyoruz. “diyerek bakımını yaptıkları hayvanları barınaklarında tek tek gezdirdi.

Hayvanların kısırlaştırılma çalışmalarına da önem vereceklerini kaydeden Ali Uğur Akbaş, birlikte hareketle de bu işin üstesinden geleceklerini kaydetti. Akbaş” Hayvanların kısırlaştırma çalışmaları kontrol altına alınırsa zaten sorun ortadan kalkmış olacak. Bu nedenle bu çalışmaya katkı koymaya her zaman hazır olacağız. Ancak sokak hayvanlarının artmaması kısırlaştırma ile çözümlenebilir ve sokakta tehlikeli hayvan kalmaz.”diye konuştu.

Barınakları tek tek gezen ve hayvanları seven Ali Uğur Akbaş, yapılabilecekleri tek tek not aldı. Akbaş, ziyaret sonrası ise canlı zincirin önemli parçalarından biri olan “Tüm hayvanların Yaşam Haklarını” koruyacağına dair DOHAYKO tarafından hazırlanan metnin altına imza attı.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık