Ana Sayfa Siyaset Akbaş: "Seyhan Gölü'nü turizm cenneti yapacağım"

Akbaş: "Seyhan Gölü'nü turizm cenneti yapacağım"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, ilçe sınırları içinde bulunan Seyhan Gölü ve civarında yapacakları düzenlemelerle buraları turizme ve halkın kullanımına kazandıracaklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2014 Perşembe 13:42
Akbaş:

Kendisini seçim ofisinde ziyarete gelen sivil toplum örgütü temsilcilerine, ilçe sakinlerine Turizm ile ilgili projesini anlatan MHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Ali Uğur Akbaş, Seyhan Gölü etrafında bulunan bölgelerde yapacakları düzenlemelerle kafeterya, restaurant, hobi ev ve bahçeleri, akvaryumlar, bisiklet, yürüyüş parkurları yapacaklarını kaydetti.  Akbaş, Ayrıca gölün iki tarafında butik oteller yapacaklarını da dile getirdi.

SU SPORLARINI DAHA AKTİF HALE GETİRECEĞİZ

Böyle bir göl ve manzarayı bulmanın her kente nasip olmayacağını da belirten Ali Uğur Akbaş,”Maalesef Su sporları da dahil olmak üzere bugüne kadar fazla kullanılmadı. Biz göreve başladığımızda su sporlarını daha aktif hale getireceğiz. Tanıtım eksikliğimiz had safhada. Bu nedenle buralarda ilçemizi tanıtıcı festivaller düzenleyerek turizme katkı sağlayacağız.  Eğer tanıtımımızı iyi yaparsak çevremizde bulunan illerden turist çekmeyi başarmamak elde değil. Yine göl kenarında içinde hayvanat bahçesi de bulunan Çocuk Köyü de yapmak projelerimiz arasında. “diye konuştu.

TELEFERİK HATTI İLE KOLAY ULAŞIM

Bu arada yine Turizm Projemize destekleyici olarak Teleferik hattı yapma düşüncelerinin yer aldığına dikkat çeken Ali Uğur Akbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Kabasakal’dan Çukurova Üniversitesi Balcalı’ya 10 dakika gibi kısa bir zamanda ulaşım imkanı sağlayacak teleferik projemiz hem seyir turizmine, hem de ulaşım için duraklı olarak hizmeti verecek.  Ayrıca oralarda bulunan doğal hayatı canlandırdığımızda ise ilçemiz dolayısıyla Adana’mız bir cazibe merkezi olacak.  Bütün bunları yapmak zor bir iş değil.  Daha yaşanır bir Çukurova için var gücümüzle çalışacağız. Bunları da tabi ki siz Çukurovalıların desteği sayesinde gerçekleştireceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık