Ana Sayfa Gündem Akçatekir’de Sokak Hayvanlarına Beslenme ve Tedavi Yapıldı

Akçatekir’de Sokak Hayvanlarına Beslenme ve Tedavi Yapıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) ortak çalışması ile sahipsiz sokak hayvanlarına el uzatıldı.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2015 Pazartesi 09:47
Akçatekir’de Sokak Hayvanlarına Beslenme ve Tedavi Yapıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Hayvan Sağlık ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne Bağlı Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) tarafından Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir’de sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve beslenmesi yapıldı.

 

İki veteriner hekim ve bir veteriner teknikerinin de katıldığı etkinlik çerçevesinde yüzlerce sokak hayvanına uyuz tedavisi uygulanarak beslenmeleri sağlandı. Akşam geç saatlere kadar süren etkinlik sonrası açıklama yapan Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım şunları söyledi.

 

“Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Sayın Fatih Karayandı’nın verdiği desteklerle Belediye ve STK ortak çalışmaları çerçevesinde, sık sık Adana iline bağlı ilçelerde beslenme ve tedavi uygulamaları yapıyoruz. Bugün yapılan çalışmalara Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde görev yapan Veteriner Hekim Kadir Kara’da katılarak uyuz ve bakıma muhtaç hayvanlarımızın tedavisini de gerçekleştirmiştir. Mahalle mahalle tarama yaparak yüzlerce sokak hayvanımızın beslenme ihtiyaçları giderilmiştir. Bu tür toplumsal duyarlılık yaratacak çalışmaları tüm Belediye kurumlarından bekliyor ve hayvan hakları konusunda ki hassasiyetlerinden dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi nezdinde Sağlık Daire Başkanı Fatih Karayandı’ya çok teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık