Ana Sayfa Siyaset Akif Kemal Akay: "Gençler tehdit değil zenginliktir"

Akif Kemal Akay: "Gençler tehdit değil zenginliktir"

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, gençlerin birçok kişi tarafından bir zenginlik olmaktan çok tehdit olarak algılandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 11:11
Akif Kemal Akay:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, gençlerin sadece geleceğin sahipleri değil, bugünün ortakları olduğunu belirtti. Akay, “Gençlere baskılardan uzak, kişiliklerini özgürce geliştirebilecekleri, yaratıcılıklarını kullanabilecekleri her türlü ortamın yaratılması, eğitimde, istihdamda, kültür, sanat ve sporda, yani yaşamın her alanında gerçek anlamda eşit fırsatlar sunulması, yerel yönetimlerin en önemli görevleri arasında olmalıdır” dedi.

 

“TUTARLI VE ÇOK BOYUTLU BİR GENÇLİK POLİTİKASI LAZIM”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, kaderlerini kendileri tayin edecek, güçlü, renkli ve katılımcı bir gençliğin Türkiye’de özgürlük ve demokrasinin yerleşmesinde anahtar rol oynayacağının altını çizdi. Akay, “Bu hedefe ancak kapsamlı, tutarlı ve çok boyutlu bir gençlik politikasının yaşama geçirilmesiyle ulaşılabilir” diye konuştu.

 

“GÖRÜLMEYEN GENÇLERİ GÖRMEK GEREK”

Eğitim eksikliği, işsizlik, sosyal dışlanma ve cinsiyet ayrımı gibi faktörlerin, gençlerin kaderlerini kendi iradeleriyle tayin etmelerine engel olduğunu dile getiren Akay, “Bu da gençlerin kişiliklerini serbestçe geliştirecek ve bağımsız karar verecek özelliklerini yok etmektedir. Gençlik politikalarının en önemli ilkelerinden biri görülmeyen gençleri görmektir. Politikalar geliştirilirken sadece öğrencileri değil, çalışan, işsiz, evde oturan tüm gençleri göz önünde tutmak gerekir” şeklinde konuştu.

 

“GENÇLER ZENGİNLİK DEĞİL TEHDİT OLARAK ALGILANIYOR”

Gençlerin birçok kişi tarafından bir zenginlik olmaktan çok tehdit olarak algılandığına dikkati çeken CHP’li Akay, öncelikle bu algının değiştirilmesinin zorunluluk olduğunu belirtti.

Gençlerin birçok konuda sorunlarla karşı karşıya olduğunun altını çizen Akay, “Gençlerin güçlendirilmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanmasının ana yolu, onlara daha çok yatırım yapılmasıdır. Bu yatırım için gençleri kategorize etmemek ve her yapıdakini hesaba katmak gerektir. Öğrenciler, çalışanlar, çalışmayanlar, iş arayanlar, okula gidemeyenler, engelliler, kentte yaşayanlar, tarlada çalışanlar, baskı altındaki genç kadınlar bu yaklaşımda yer bulmalıdır” dedi.

 

“ÇÖZÜLEMEYECEK SORUN YOK”

Gençlerle ilgili çözülemeyecek sorun olmadığını aktaran CHP’li Akay, Genç Meclis, Gençlik Evleri ve Genç Girişimcilik Konseyi gibi yapılanmalarla gençlerin yaşamın her alanında eşit fırsatlar bulmalarının sağlanacağını vurguladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık