Ana Sayfa Gündem Aldırmaz: “Sanatçılarımızın değerini yaşarken bilmeliyiz”

Aldırmaz: “Sanatçılarımızın değerini yaşarken bilmeliyiz”

Halk şairi İbrahim Özcanlı, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti ve Aldırmaz için yazdığı iki şiirini okudu

Giriş Tarihi: 18 Ocak 2014 Cumartesi 12:02
Aldırmaz: “Sanatçılarımızın değerini yaşarken bilmeliyiz”

Adanalı Şair Emekli Postacı ve İbrahim Özcanlı, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret ederek, “Zamanı Geldi” ve “İnşallah” isimli şiirlerini okudu. Kendisi için yazdığı şiirleri okuyan halk ozanıyla bir süre sohbet eden Başkan Aldırmaz, hem İbrahim Özcanlı’ya teşekkür etti hem de yerel sanatçıların korunması gerektiğini söyledi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuş demektir” sözünü hatırlatan Zihni Aldırmaz, “Biz de Büyük Önder’in sözlerinden ilham alarak sanatçılarımıza değer veriyoruz. Sanatçılarımızın değerini yaşarken bilmeliyiz. Onları daha rahat üretim yapabilecekleri şekilde desteklemek toplum olarak hepimizin görevi. Sanatçılar özel insanlardır ve kolay yetişmiyorlar. Halk Şairimiz İbrahim Özcanlı’ya hem yazdığı bütün şiirler için hem de bana ithafen yazdıkları için çok teşekkür ediyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ahırlar kedilere kaldı

Ahırlar kedilere kaldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık