Ana Sayfa Siyaset Ali Tekin: ''İsmet İnönü'yü unutmayacağız''

Ali Tekin: ''İsmet İnönü'yü unutmayacağız''

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı ve 21.Dönem Milletvekili Prof.Dr.Ali Tekin, İsmet İnönü’nün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 10:32
Ali Tekin: ''İsmet İnönü'yü unutmayacağız''

Tekin, mesajında; “25 Aralık 1973 tarihinde kaybettiğimiz Ulusal Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanı, laik ve demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucularından, 2. Cumhurbaşkanımız, CHP Genel Başkanımız, seçkin devlet ve siyaset adamı, büyük diplomat, büyük asker İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 40. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.'' ifadelerini kullandı. Tekin, şunları kaydetti:

''Mustafa Kemal Atatürk'ün dava ve silah arkadaşı İsmet İnönü, Türkiye Cumhuriyet’inin bağımsız bir devlet olarak dünya sahnesinde yerini almasını sağlayan Lozan Antlaşmasını imzalamıştır. Cumhuriyet'le başlatılan değişim ve dönüşümlerin gerçekleştirilmesinde, devrimlerin yaşama geçirilmesinde önemli bir rol oynamış; kişiliği, kararları, düşünceleri, ilkeli çalışmaları ve hizmetleri ile gönüllerde taht kurmuştur.

İsmet İnönü’nün ülkemiz için yaptıklarını hiçbir güç unutturamayacaktır. Unutulmasın ki, bugün hakkında gerçeklere dayanmayan, çarpıtılmış söylemlerde bulunanlar, bu söylemlerinin temelini çok partili hayatı ve yapıcı muhalefeti ülkemizde yeşerten İsmet İnönü’ye borçludurlar.

İçinden geçmekte olduğumuz talan günlerinde İnönü gibi devlet adamlarının yokluğunu daha da fazla hissediyoruz. "Bir memlekette namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur" sözü vatandaşlarımızın kulağına küpe olması gereken en önemli sözlerinden biridir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2. Cumhurbaşkanımız, büyük asker, siyaset ve diplomasi dehası olan CHP 2. Genel Başkanı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 40. yılında saygı ve sevgiyle anıyorum.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık