Ana Sayfa Spor “Amatör Spor Haftası”

“Amatör Spor Haftası”

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun ortaklaşa düzenleyeceği 13-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen “Amatör Spor Haftası” toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 10 Ekim 2014 Cuma 21:00
“Amatör Spor Haftası”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen “Amatör Spor Haftası Etkinlikleri” toplantısında yaptığı konuşmada, organizasyonun güçlü olması için sporun taban birlikleriyle bilgi alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Yaş gruplarına göre minik, yıldız, genç, büyük, veteran kategorilerinde değişik branşlarda faaliyetler düzenleneceğini ifade eden Hadi, konuşmasına şöyle devam etti:

“Spor Genel Müdürlüğümüzün faaliyet programı çerçevesinde 81 İlde ‘Amatör Spor Haftası’ kutlanacak. Aynı zamanda faaliyetler kapsamında amatörlere malzeme dağıtımı yapılacak.  Amatör Spor Haftası’nın hedefi, farkındalık oluşturarak halkın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesidir. Etkinliği sporun taban birlikleriyle koordineli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Etkinlik Menderes Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek törenle başlayacak. Açılışa sporcu, hakem antrenör, kulüp yöneticileri, federasyon il temsilcileri ve personel ile öğrenciler de katılacak. Etkinlik kapsamında, jimnastik, halk oyunları, okçuluk, judo, badminton, atletizm, malzeme dağıtımı, satranç, masa tenisi, basketbol, hentbol, futbol, kano ve kürek, karate antrenör, hakem ve dan semineri, voleybol, yüzme ve güreş müsabakaları yapılacak.”

-ASKF İLE ÇUKUROVA ÜNİVİRSETESİ’NDEN TAM DESTEK-

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)  Başkanı Ali Gülleri ile Çukurova Üniversitesi(ÇÜ)  Spor Kulübü Başkanı Ercan Yeldan ise etkinliğe her türlü desteği vereceklerini, yapacakları faaliyetlerin diğer illere örnek olacağını ve Spor İl Müdürlüğü’yle koordineli bir şekilde çalışacaklarını belirtti.

Amatör Hafta etkinlikleri kapsamında  15 Ekim Çarşamba günü ÇÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Seminer Salonu’nda Doç. Dr. Zeynep Dinç, “Sporcularda Psikolojik Becerilerin Geliştirilmesi” konulu  konferans gerçekleştirecek.

Toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, Eski İl Müdürü ve ASKF Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer Akdoğan,  Milli Eğitim Spor Şube Müdürü Haluk Demir ile Spor İl Müdürlüğü Spor Servisi Şefi Hanifi Altun katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık