Ana Sayfa Gündem Ana boru patladı, ASKİ sorunu 4 saatte çözdü

Ana boru patladı, ASKİ sorunu 4 saatte çözdü

İsmetpaşa Mahallesi Güney Kıyıboyu Caddesi’ndeki ana su borusunda meydana gelen arıza, Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekibinin anında müdahalesi, yoğun ve bilimsel çalışması sonucu 4 saat gibi kısa süre içinde giderildi.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2014 Salı 18:05
Ana boru patladı, ASKİ sorunu 4 saatte çözdü

Dün geceden beri patlayan borudan akan suyun tahliye edilmesiyle uğraşan ASKİ ekibi, farklı su sistemlerini devreye koyarak arıza yapan hattan beslenen çok sayıda mahalleyi susuz kalmaktan kurtardı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz,  ASKİ ekibinin çalışmalarını  yerinde denetledi. Aldırmaz, “Bölgede süren inşaatlar nedeniyle yüksek tonajlı iş makinelerinin yolu kullanmasından dolayı  boru kırılmış. Bu tür borular fazla dayanıklı değil. Patlayan boru Fevipaşa, Yeşilevler, Gürselpaşa ve Güney Adana’daki 5-6 mahallenin su sorununu çözen bir ana sistem. Arkadaşlarımız, ASKİ ekibi hemen müdahale etti ve bu mahallelerin daha fazla sorun yaşamaması için diğer su borularını devreye soktular. Patlayan boruya müdahale ederek 4 saat içinde sorunu hallettiler. 1 metre çapındaki borunun 15 metrelik arızalı bölümünü değiştirdiler” dedi.

UZMAN EKİP 4 SAATTE SORUNU ÇÖZDÜ

Bu tip arızalarda işi zorlaştıran durumun mevcut suyun tahliyesi olduğunu kaydeden Aldırmaz şöyle devam etti: “Maalesef 4 km mesafede tahliye yok. Tahliye noktası olmadığı için bu işlem motorlarla yapılıyor. Bundan sonra tahliye sorununun da yaşanmamasını sağlayacağız. Böyle ağır tonajlı iş makinelerinin geçtiği, trafiği çok yoğun olduğu bölgelerdeki su borularının çelik alaşımlı olması gerek. Zamanında böyle yapıldığı için geçici çözüm üretiyoruz. Arkadaşlarımız bu konuda son derece uzmanlar. Bu arızayı 4 saat içinde giderip,  sestemi Adanalının hizmetine  sundular. Bundan sonra bu tür borulardan, ağır tonajlı araçların geçtiği yerler başta olmak üzere vazgeçmek lazım. Önümüzdeki dönemde bundan kurtulmak gerek. ASKİ yöneticilerine ve personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu hattan beslenen 5, 6 mahalleyi, bilimsel olarak çalışıp diğer hatlardan besleyerek susuz bırakmadılar.”

Aldırmaz, zor koşullarda çok yoğun şekilde çalışan ASKİ personeline lokum ikram etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık