Ana Sayfa Gündem Arka Plan Fotoğraf Derneği kuruldu

Arka Plan Fotoğraf Derneği kuruldu

Fotoğraf sanatının gelişimine ve itibarına destek sağlayacak Adana Arka Plan Fotoğraf Derneği kuruldu.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2016 Cumartesi 01:40
Arka Plan Fotoğraf Derneği kuruldu

‘’Dünya’y ı  fotoğraf kurtaracak’’  sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Dernek Başkanı  A.Niyazi  Sertkalaycı, ‘’ Fotoğrafın gelişimini sağlamak adına üretim ve projeler yapacağız.  Amacımız hiç bir kuruma ve kimseye rakip olmak değil. Kendi  doğrularımızla, bölgemizin ve ülkemizin fotoğraf ve sanatının gelişimine katkı sağlayacağız ‘’ dedi.

Çakmak Caddesi’ndeki  geçici dernek binasının  Mehmet Baltacı dersliğinde  36 üyesiyle ilk tanışma  toplantısını yapan Arka Plan Fotoğraf Derneği, çalışma komisyonlarını belirledi.  Amaçlarının Fotoğraf Sanatını hak ettiği noktaya taşımak ve fotoğrafın gücünü göstermek  olduğunu  söyleyen Dernek Başkanı  A. Niyazi Sertkalaycı , ben değil  biz mantığıyla yola çıktıklarını ifade  etti.  Sertkalaycı  ayrıca şunları söyledi:

‘’Hedefimiz çok büyük. Çok heyecanlıyız. Bundan sonra bir çatı altında fotoğraf dostlarıyla projeler üreteceğiz ve hayata geçireceğiz. Fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlayacak eğitimler ve  kurslar ve projeler yapacağız.  Yakında açılacak internet sitemizde ise dernek  üyelerimizi ve projelerimizi duyuracağız.  Belli bir sanat disiplini ve kurumsallık anlayışıyla hareket edeceğiz. Tüm fotoğraf dostlarını  aramızda görmek istiyoruz.Tüm fotoğraf camiasına hayırlı olsun.’’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık