Ana Sayfa Gündem ASKİ'den bir şeffaf ihale daha

ASKİ'den bir şeffaf ihale daha

İçme suyu hatlarında kullanılmak üzere yapılan “Boru Alımı İhalesi” canlı yayınlandı

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2019 Pazartesi 14:34
ASKİ'den bir şeffaf ihale daha

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Adana'ya kazandırdığı “Şeffaf Yönetim Anlayışı” sayesinde vatandaşlar ASKİ tarafından gerçekleştirilen ihaleleri canlı izlemeye devam ediyor.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından, İçme Suyu Dairesi Başkanlığınca isale, terfi ve şehir şebeke hatlarında kullanılmak üzere ''Muhtelif Çaplarda HDPE Polietilen Boru Alımı İhalesi'' gerçekleştirildi.

 

ASKİ Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan açık ihale, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ'nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlandı. İhaleye katılan 7 firmanın teklif zarfları, komisyon üyeleri tarafından canlı yayında değerlendirildi.

 

Tedarikçi firmanın konusunda uzman akredite onaylı test raporlarına sahip olması ve boru imalatçısının ISO 9001 kalite güvence sisteminin gerekliliklerini yerine getirmiş olması, ASKİ tarafından şart olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda alımı yapılacak olan içme suyu borularının darbelere ve basınca karşı dayanıklı olması gerektiğini belirten Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, sadece sağlığa uygun ve toksikolojik bakımdan uygun olan boruların döşemesini yapacaktır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşsizlik en çok gençleri etkiledi

İşsizlik en çok gençleri etkiledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık