Ana Sayfa Eğitim Atama Bekleyen öğretmenler Dolgun’dan destek istedi

Atama Bekleyen öğretmenler Dolgun’dan destek istedi

Ataması yapılmayan branş öğretmenleri, Türk Eğitim Sen Adana 1 nolu Şube Başkanı Selahattin Dolgun’u ziyaret ederek Nisanda 40 Bin öğretmenin atanması konusunda destek istediler.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2015 Pazar 22:00
Atama Bekleyen öğretmenler Dolgun’dan destek istedi

Atama bekleyen bir gurup  Branş öğretmeni 2015 yılında 40 bin öğretmen ataması parolasıyla yola çık tıktıklarını belirterek Bunun yanında ücretli öğretmenliğin kalkması, formasyonların durdurulması, eğitim fakültesi öğrenci kontenjanlarının azaltılması, alan değişikliği hususlarında aktif bir şekilde çalışma yaptıklarını  Sendika Başkanı Dolgun’a aktararak14 Mart 2015 Ankara’da yapılacak olan büyük buluşma için destek istediler.

ATANMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİN SAYISI 350 BİNLERE ULAŞTI

Türk Eğitim Sen Adana 1 nolu şube Başkanı Selahattin Dolgun ise yaptığı açıklamada Türk Eğitim Sen’in yıllardır atanması yapılmayan öğretmenlerin mücadelesine destek verdiğini söyledi. Ataması yapılmayan öğretmenler ile birlikte yaptıkları eylemlerin bunun en güzel örneği olduğunu ifade eden Dolgun, “Türk Eğitim-Sen olarak dün ve bugün olduğu gibi yarında ataması yapılmayan öğretmenlerin yanlarında olacağımızı özellikle belirtmek istiyoruz” dedi. Dolgun konuşmasında şunları kaydetti: “Dün ‘İnşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenleri göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz’ diyenler bugün de Güvercinlerin yem beklediği gibi iş bekliyorsunuz diye atanamayan öğretmenlere sesleniyorlar. 12 yıldır eğitim çalışanlarını sevmediler, sevmek de istemediler. Ataması yapılmayan öğretmen sayısı 350 binlere ulaştı. Ataması yapılmayan, işsiz geçen gençlerimizin sorununun çözümü için bu işe kafa yoran insanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Biz Türk Eğitim-Sen olarak bunu sürekli gündemde tutmaya çalıştık.40 Bin atama talebiniz için yapacağınız eylemde Türk Eğitim-Sen yanınızda olacaktır.” dedi

Ataması yapılmayan, işsiz gezen gençlerimizin sorununun çözümü için bu işe kafa yoran insanlara ihtiyaç olduğunu dile getiren Dolgun, “Maalesef böyle insanların sayısı çok az. Oysa bu iradeyi kullanmamız lazım. Bunun öğretmenlere iş bulmaktan öte, Türkiye’nin kaynaklarıyla yetişmiş insanların enerjilerinin heba edilmesi olarak düşünülmesi lazım. Bu çocuklarımızın potansiyeli Türkiye’nin geleceği açısından boşa gidiyor. Dolayısıyla bu konuyu hep gündemde tutmaya çalıştık, muhataplarımıza sert eleştiriler yönelttik.”

Siyasetçinin bu ülkenin oyuna muhtaç insanlar olduğunu da söyleyen Dolgun, “Bunu kullanabiliyor musunuz? Yandaş, yağcı olursan seni kullanırlar. Sendikacılıkta da bu böyledir. Görüyorsunuz, adamlar yetkili sendika. Memuru satıyor, üye buluyor. İnsanlar bunlara korkudan üye oluyorlar. İşte bu anlayış bize topyekûn kaybettirir. Dolayısıyla biz sendika olarak mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Ataması yapılmayan öğretmenlerin sorununun Türk Eğitim-Sen için ilke meselesi olduğunu da kaydeden Dolgun, “Saray yapacaksın sonra para yok diyeceksin. Bütçe kadar atama yapılırsa, bütçe kadar da saray yaptır o zaman. Türkiye gibi bir ülkenin buna hakkı var mı?” diye konuştu.

Ataması yapılmayan öğretmenlere bu meseleyi gündemde tutmalarını tavsiye eden Dolgun. Biz Türk Eğitim-Sen olarak ataması yapılmayan öğretmenlere desteğimizi her zaman sürdüreceğiz” Açıklamasında bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık