Ana Sayfa Ekonomi ATB'den AGİD'e ziyaret

ATB'den AGİD'e ziyaret

Adana Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan, Meclis Başkanı Şahin Bilgiç, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ahmet Rende Şendağ ve Sebahattin Yumuşak Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) Yönetim Kurulu’na konuk oldu.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2014 Salı 17:45
ATB'den AGİD'e ziyaret

Dernek binasında gerçekleştirilen sabah kahvaltısında bir araya gelen AGİD ve ATB Yönetim Kurulu Üyeleri kent ekonomisi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Aslen Malatya Darendeli olduğunu söyleyen ATB Başkanı Muammer Çalışkan, Adanalıların hem elinin hem de gönlünün açık olduğunu dile getirdi. Adana’ya başka kentlerden gelerek yerleşen insanların yabancılık çekmediğini de ifade eden Çalışkan, şehirlerin gelişmişliğinin artık STK sayılarıyla ölçüldüğünü söyledi. AGİD’in üye sayısının çokluğundan duyduğu memnuniyeti dile getiren ATB Başkanı Çalışkan, “Adana, STK bazında zengin bir şehir. Şehirlerin gelişmişliği STK sayılarıyla da ölçülüyor. AGİD’i tebrik ediyorum. 943 üye sayısı çok büyük. Bu üye portföyüne sahip Türkiye’de çok fazla iş adamı derneği olmasa gerek.” diye konuştu.

Yönetim Kurulu olarak her hafta bir STK’yı konuk etmeyi planladıklarını söyleyen AGİD Başkanı Seyfettin Alpat ise, ilk olarak Borsa yönetimi ile başlamanın nasip olduğunu ifade etti. 943 aktif üyelerinin bulunduğunu belirten Alpat, kent ekonomisine katkı sağlamak için çalıştıklarını kaydetti. Üyelerinin ihracat potansiyelini artırmak için devamlı olarak yurtdışına gezi düzenlediklerini söyleyen Alpat, faaliyetleri hakkında da bilgiler verdi. 56 binin üzerinde üyesi bulunan TUSKON’un düzenlediği Dünya Ticaret Zirveleri’ne de değinen Alpat, son olarak düzenlenen 19. Dünya Ticaret Zirvesi’ne 140 ülkeden bin 400 civarında yabancı iş insanının ülkemize gelerek ikili iş görüşmeleri yaptığını da söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İcra takibi dosya sayısı  23 milyonu geçti

İcra takibi dosya sayısı 23 milyonu geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık