Ana Sayfa Ekonomi ATO’da ‘Rekabet Hukuku Semineri’ verildi

ATO’da ‘Rekabet Hukuku Semineri’ verildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde yer alan ICC Türkiye Milli Komitesi ve Adana Ticaret Odası işbirliğiyle, rekabet hukukunun önemiyle ilgili farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenen, “Rekabet Hukuku Semineri” ATO Meclis salonunda gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2014 Cuma 15:46
ATO’da ‘Rekabet Hukuku Semineri’ verildi

Seminere konuşmacı olarak katılan ICC Türkiye Milli Komitesi Rekabet Komisyonu üyesi Av. Süleyman Cengiz, katılımcılara rekabet hukukunun temelleri, tarihçesi ve Türkiye’deki gelişimi ile ilgili bilgi sunumunda bulundu. Süleyman Cengiz konuşmasında rekabete aykırı anlaşma, uyumlu eylem ve teşebbüs birliği kararları, muafiyet sistemi gibi konularda örnekler de vererek kapsamlı açıklamalarda bulundu.

ICC Türkiye Milli Komitesi Rekabet Komisyonu üyesi Ergun Özsunay da, “Hakim Durum ve Hakim Durumun Kötüye Kullanılması” başlığı altındaki sunumunda, özellikle global ekonomik krizden sonra rekabet kurallarının daha hassas bir şekilde uygulanmaya başlandığını ve hakim durumda olan firmaların etkin rekabeti önleme yoluna gittiklerini ifade etti.

Rekabet Kurumu’ndan Rekabet Baş Uzmanı Neşe Nur Onuklu ise Rekabet Kurumu’nun organizasyonu ve inceleme yöntemlerine ilişkin konuşmasında, kurumun temel faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından katılımcılardan gelen konuyla ilgili sorular da uzmanlar tarafından yanıtlandı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş borç batağına sürükleniyor

Vatandaş borç batağına sürükleniyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık