Ana Sayfa Yaşam Ayça Katlav: ''Adana akıllı dünya kenti olmalı''

Ayça Katlav: ''Adana akıllı dünya kenti olmalı''

Uluslararası İş Ve Meslek Sahibi Kadınlar Federasyonu(BPW) Adana Kulübü Başkanı Mimar Ayça Katlav, yaptığı yazılı açıklamada Adana'nın bir ‘dünya ve marka kenti’ konumuna getirilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 11:22
Ayça Katlav:  ''Adana akıllı dünya kenti olmalı''

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Adana’nın artık farklı kulvarlarda olması gerektiğini ifade eden BPW Adana Başkanı Mimar Ayça Katlav, “Seçilecek adaylar “Akıllı Dünya” kavramının altını dolduracak nitelikte bilgi, birikim ve kabiliyetlerinin olması gerekmektedir. Şehircilik adına yapılan yol, kaldırım, ulaşım, park gibi rutin işler yerel yönetimler tarafından artık yaşadığımız dünyada çağ atlatılmalıdır” dedi.

EŞİNİ KAYBETMİŞ KADINLARA VE ŞEHİT AİLELERİNE SAHİP ÇIKILMALI

BPW Adana Başkanı Mimar Ayça Katlav, Değişen ve gelişen dünyamızda bir Adanalı olarak, vatandaş odaklı belediyecilik hizmetinde çağın gereklerini yakalamak, bilgi teknolojisinin avantajlarından yararlanmak ve bilgiye dayalı belediyeciliğe geçişi sağlamak için "akıllı kent" otomasyonlarının kurulması gerektiğini, akıllı kent kapsamında Belediye TV, Imar ve şehircilik arşivi, dijital kütüphane, eşi vefat etmiş kadınlara belediye iş kontenjanından iş, kadınlara ve şehit ailelerine sosyal yardım masaları kurulması gerektiğini ve bütün bu yapılacak işlerin "Akıllı Kent"sistemi ile takip edilmesinin zorunluluk haline geldiğini hatırlattı.

ADANALI CESURCA İTİRAZ EDEBİLMELİ


Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu, şehrimizde imara açılacak bölgelerin bilimsel ve titiz bir çalışma ile imara açılması gerektiğini, bu gerekliliğin hayati önem taşıdığını söyleyen BPW Adana Başkanı Mimar Ayça Katlav, “Artık dünya küçüldü. Otoriter yönetimler yerine, bireyi merkeze koyan ve bireyin katılmasını sağlayacak olan yönetim anlayışını istiyoruz. Halk günleri, halk meclisleri, toplantılar Tabi ki olsun ama Adanalının bireysel olarak katılımcılığını sağlayacak olan sosyal medyada önemli işler yapılmalı. Evinden ya da işyerinden oturup belediyecilik anlamında yanlış yapılan, farklı bir fikri olan Adanalı cesurca, buna itiraz edebilmelidir. Başkan adaylarından, gelişen ve değişen dünya ile gerçek anlamda çağdaş belediyecilik anlayışını bekliyoruz” diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık