Ana Sayfa Spor Aydoğdu, Adana Demirspor Başkanlığına aday oldu

Aydoğdu, Adana Demirspor Başkanlığına aday oldu

Adanalı iş adamı Selahattin Aydoğdu, Adana Demirspor Kulübü Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2013 Salı 17:23
Aydoğdu, Adana Demirspor Başkanlığına aday oldu

Başkan adayı Selahattin Aydroğdu yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"Adana Demirspor, Adana kültürünün vazgeçilmez parçasıdır. Adana Demirspor çeşitli nedenlerden dolayı mazisine uygun temsil edilememektedir. Kulüpte sürekli kısır bir döngü var. Bu kısır döngüden dolayı kulübün gelişimi sağlanamamış yönetimler ‘küçük olsun benim olsun’ felsefesiyle hareket etmişler. Kulüp yönetimleri sürekli olarak taraftar ve futbolculara dayalı yönetim tarzı sergilemişlerdir.

Tüm bu gelişmeler sonucu kulüpte sağlıklı genel kurul üye kayıtları geliştirilememiş, yönetimlerde spor bilincine sahip olmayan yöneticiler görev aldığından, spor bilincine sahip isimler yönetimlerde yer almak istememişlerdir. Bu gelişmelerin doğal sonucu olarak Süper Lig kapısından dönen takıma 16 transfer yapılmış ve gözle görülür bir başarı olmamasına rağmen kulübün borcu yaklaşık olarak 20 milyon lira mertebesine yükselmiştir" dedi.

Bu düşüncelerinin gayet samimi ve kimseyi hedef almayan düşünceler olduğunu ifade eden Aydoğdu, "Adana Demirspor’u seven, Adana’yı seven, olaylara objektif olarak bakan her Adanalının benim gibi düşüneceğinden en ufak kuşkum bulunmamaktadır. Bazı insanlar hep düşüncelerini belirtirler, eleştirilerini yaparlar. Ama ortaya çözüm koyamazlar. Ben, ortaya çözüm önerisi getiriyorum. Bu önerileri Adana Demirspor’a katkı koymak üzere gelin hep birlikte üstlenelim" diye konuştu.

Aydoğdu, çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

"Adana Demirspor’u her türlü esaretten kurtarıp, bağımsızlığını sağlayalım. Adana Demirspor’u seven her Adanalının taşın altına elini koymasını sağlayalım. O şahısları genel kurul üyesi yapalım. Adana‘da kazanan iş adamlarını Adana Demirspor’a kazandıralım. Futbolcuya dayalı ve taraftara dayalı sistemleri ortadan kaldıralım. Adana gençliğine Adana kültürüne ve Adana ekonomisine katkıda bulunacak Adana Demirspor’u yeniden inşa edelim."

Selahattin Aydoğdu, Adana’da kazanan bir iş adamı olarak her zamanki gibi ilkelerinden taviz vermeden kendisine güvenenlerle beraber 'ben değil biz' felsefesi ile Adana Demirspor’u marka bir kulüp yapmak için yönetime talip olduğunu kaydetti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Yeni Stadyum bağlantı yolları açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık