Ana Sayfa Siyaset Ayhan Barut: “Belediyecilik inşaat değildir”

Ayhan Barut: “Belediyecilik inşaat değildir”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediyesi Aday Adayı Ayhan Barut, çağdaş ve modern bir Çukurova’da parti bayrağını daha yukarıya taşıyacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2013 Çarşamba 10:51
Ayhan Barut: “Belediyecilik inşaat değildir”

Çukurova’da zaten CHP’li bir yönetimin görevde olduğunu ifade eden Ayhan Barut, “Biz, CHP’de zaten gönderde olan sosyal demokrasi bayrağını daha yukarılara çekmek istiyoruz. Hep beraber gireceğimiz bu bayrak yarışında partiye daha yararlı olacağımızı düşünüyorum. Dilerim hayırlı uğurlu olur. Amacımız iktidar gücümüzü daha artırmak ve daha güçlü bir meclis grubu ile Çukurova’ya hizmet etmektir. Önümüzdeki döneme sevgiyle, heyecanla, barış içinde, hoşgörüyle yaklaşıyoruz” dedi.


“ÇUKUROVA’DA YAŞAM AYRICALIKLI OLACAK”


Çukurova’yı Çukurova ve Adana’da yaşayanlarla birlikte yöneteceklerine dikkat çeken Ayhan Barut, şunları vurguladı:


“İlk hedefimiz çağdaş, yerinde ve paylaşımcı yönetim. İkinci hedefimiz ise
tüm partililerin başını göğe erdirecek, gurur duyacağı, şeref duyacağı, zevk duyacağı, sosyal demokrat bir iktidarın sonuçlarını, ürünlerini göreceği bir iktidar yaratmaktır. Çukurova’da yaşayan, CHP’nin dışında olanları da dahil ederek hiçbir ayrım gözetmeden, etnik köken, cinsiyet, mezhep ayrımı yapmadan herkesin sesi, gözü ve kulağı olacağız. Emeklisinden öğrencisine, kadınlardan engelli bireylere kadar bu özel gruplara pozitif ayrımcılık yapıldığı, çevreciliğin birinci plana çıkarıldığı, Çukurova topraklarının çok kıskançlıkla korunarak çevrecilik adına yeşil kalmasının sağlandığı, gökdelen ve plazalardan daha uzak, bazen hiçbir şey yapmamış olmanın çok şey yapılmış olmasına inanan bir kişi olarak hizmet vermek istiyorum. Çukurova’da yaşamak ayrıcalık ve neşe kaynağı olacaktır.”


BELEDİYECİLİK ANLAYIŞINI PAYLAŞTI


Belediyeciliğin yalnızca inşaat yapmak, imar değiştirmek, yasal mevzuatları uygulamak olmadığını dile getiren Ayhan Barut, “Kamunun elde edip
kamuya gitmesi gereken rantın üç beş kişinin cebine indiği belediye anlayışını kabul etmiyoruz. Belediyecilik ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleriyle de ele alınmalı, planlanmalı ve paydaşlarla bu konularda ortak kararlar alıp uygulama alanıdır. Bunu yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık