Ana Sayfa Ekonomi Ayhan Barut, ''Esnaf başımızın tacı''

Ayhan Barut, ''Esnaf başımızın tacı''

Adana ESOB Başkanvekili Göktaş ve birliğe bağlı oda başkanları CHP İl Başkanı Ayhan Barut’u ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 12:57
Ayhan Barut, ''Esnaf başımızın tacı''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ülke ekonomisinin temel taşı olan esnafın sorunlar yumağı içinde var olma mücadelesi verdiğini belirterek, “CHP Adana İl Örgütü olarak esnafımızın her zaman yanındayız” dedi.

BARUT’A VE YÖNETİM KURULUNA BAŞARI DİLEDİLER

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanvekili Mustafa Göktaş ve birliğe bağlı oda başkanları CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut’u ziyaret edip başarı dilediler.

“SURİYELİ MÜLTECİLERİN KAYITDIŞI İŞYERLERİ HAKSIZ REKABETE NEDEN OLUYOR”

Esnafın yaşadığı sorunlar hakkında bilgiler aktaran Göktaş ve oda başkanları, Suriyeli mültecilerin kayıtdışı ve denetimsiz işyerleri nedeniyle haksız rekabet ortamının oluştuğunu belirterek, Adana’da esnafın bu nedenle ciddi oranda mağduriyet yaşadığını aktardılar.

“ESNAF ÜLKE EKONOMİSİNİN TEMEL TAŞI”

Esnafın ülke ekonomisinin bel kemiği konumunda olduğunu belirten CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ekonomi çarkının vergisini, sigorta primlerini düzenli olarak ödeyen esnaf sayesinde döndüğünü ancak esnafın çok ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi.

“HAKSIZ REKABET ÖNLENMELİ”

Esnafın özellikle AVM’ler gibi büyük işletmelerle ve kayıtdışı işyerleriyle rekabet edebilme şansının bulunmadığını dile getiren Barut, adil rekabet ortasının sağlanmasına yönelik yasal düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Prim borcu olan esnafın sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi, KOBİ’lerin faizsiz kredilerle desteklenmesi, şirketler gibi kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmeleri

gerektiğini aktaran Barut, Suriyeli mültecilerin vergiden ve yasal yükümlülüklerden muaf bir şekilde iş yaparak haksız rekabet etmelerinin de önüne geçilmesi gerektiğini kaydetti.

“ESNAF BAŞIMIZIN TACI”

Barut, “Esnafımız başımızın tacıdır. Esnafsız ülke ekonomisinin ayakta durması mümkün değildir. CHP Adana İl Örgütü olarak esnafımızın her türlü sorunlarının çözümü noktasında yanlarındayız” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AHKİB’den 2021'de 356,5 milyon dolarlık ihracat

AHKİB’den 2021'de 356,5 milyon dolarlık ihracat

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık