Ana Sayfa Siyaset Ayhan Barut’tan iddialı çıkış

Ayhan Barut’tan iddialı çıkış

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı, Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, yaşanabilir, nitelikli, rahat ve konforlu bir Çukurova'yı katılımcı ve paylaşımcı bir anlayış içerisinde halkla beraber yaratacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 10:34
Ayhan Barut’tan iddialı çıkış

Çukurova’da halkla buluşmalarını sürdüren, sosyal demokrat belediyeciliğin çağdaş bir anlayışı zorunlu kıldığını ifade eden CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Barut, göreve geldikleri zaman çevreye duyarlı, insan ve çözüm odaklı çalışmalara imza atacaklarını anlattı. Örnekler vererek projeleri hakkında bilgi veren Ayhan Barut, "Mesela yağmur yağdığında açıkça  görülüyor ki halkımız mağdur olmaktadır. Su tahliye kanallarının taştığını ve ilçemiz sınırları içerisindeki altyapı konusunda sorun olduğu görülüyor. Bu durum kent yetkililerinin sorunu çözemediğini gösteriyor. Bu sorun nüfus artışı gözetilerek çözülecektir" dedi. ,


YAPACAKLARINI SIRALADI


Sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareketli ve nitelikli bir Çukurova hedeflediklerini de aktaran CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Barut, şöyle konuştu:


"Ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları yapılacaktır. Vatandaşlarımızın yürüyüş yapabilecekleri, gezebilecekleri eğlence alanları yaratılacaktır. Yol kenarlarında ağaçlandırma çalışmaları yapacağız.. Şehirleşirken yeşilliği ve oksijen kaynaklarımızı ihmal etmeyeceğiz. Öncelikle arazi yağmalayan, belli kesime rant sağlayan bir imar çalışması değil, katılımcı ve toplumcu anlayışla imar düzenlemeleri yapılacak. Yeşile ve doğaya önem veren anlayış hayata geçirilecek, ilgili meslek odaları ile birlikte projeler üreteceğiz. Yurttaşlarımızın istek ve önerileri doğrultusunda görüş alan merkezler olacak ve uygun çözümler üretecek ekipler mahallelerde görev yapacaktır. Ayrıca kentimiz için yaşamsal önemli olan spor merkez ve alanları da yaratılacaktır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ülkenin gerçek gündemi geçim

Ülkenin gerçek gündemi geçim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık