Ana Sayfa Siyaset Aytaç Durak, tavrını açıkladı

Aytaç Durak, tavrını açıkladı

Adı CHP ile anılan Aytaç Durak, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Durak, adaylık konusunda Kemal Kılıçdaroğlu’ndan teklif aldığını, ancak, bunun gerçekleşmediğini belirtti.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2014 Pazartesi 00:30
Aytaç Durak, tavrını açıkladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden 3.5 yıl önce uzaklaştırılan Aytaç Durak, sırasıyla ANAP, DYP, AK Parti ve MHP’de siyaset yapmış ve 5 kez seçim kazanmıştı.

Önümüzdeki yerel seçimler için de adı CHP ile anılan Aytaç Durak, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan’ın CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Durak, açıklamasında şunları kaydetti:

"7 ay kadar önce Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ’Partimizin aday olur musun?’ dedi. Ben de ’İhtiyaç varsa neden olmasın?’ demiştim. Ya ihtiyaç yokmuş, veya Sayın Genel Başkan’ın bu samimi istemi, partisindeki dış etkenli bazı güç odaklarına takılmıştır. Ben, kendisine adaylık talebinde bulunmamıştım.

Adanalı seçmenlerin büyük parti, küçük parti ayrımı yapmaksınız, bana 5 kez oy verip belediye başkanı seçti. Hep bana güvendiler. Ben de onları her zaman sevdim, ömrüm oldukça da seveceğim.

Uzun başkanlık dönemimin başında 1 Mayıs 1984’de bir gazetede çıkan konuşma metnimi pano haline getirip, masamın arkasına asmıştım. Parti rozetlerim değişti, ama o pano arkamdan hiç inmedi. Hizmetlerim ve dürüstlüğümün yanında, tekrar tekrar seçilmemin sırrı, panodaki ’Siyasi ayrıcalığı belediyeye sokmayacağım’ sözüm olmuştur. Önümüzde yeni bir seçim var. Belediyeme sokmadığım siyasi ayrıcalığı adaylar arasında da yapmayacağım. Onlara da tavsiyem bu olacaktır. Bu seçimlerin de, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ülkenin gerçek gündemi geçim

Ülkenin gerçek gündemi geçim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık