Ana Sayfa Gündem Aytaç Durak'tan İçişleri Bakanı'na: "Kendinizi de uzaklaştırın"

Aytaç Durak'tan İçişleri Bakanı'na: "Kendinizi de uzaklaştırın"

Hakkındaki soruşturmaların selameti gerekçesiyle 4 yıl önce açığa alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, yolsuzluk operasyonunda oğlu tutuklanan İçişleri Bakanı Muammer Güler’e "Beni değil kendinizi açığa alın" çağrısı yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2013 Cumartesi 14:33
Aytaç Durak'tan İçişleri Bakanı'na:

 

İçişleri Bakanı Muamer Güler’in oğlunun evinde 7 kasa, para sayma makinası, kaynağı belli olmayan milyon dolarlar çıktığına dikkat çeken Durak, şunları kaydetti:

"Oğlunuz, ‘rüşvet alıp vermeye aracılık etmekten’ tutuklandı. Siz, incelemenin selameti için görevden istifa etmiyorsunuz. Beni ise Bakanlığınız, yaklaşık 4 yıl evvel, Belediyemdeki bazı iddiaların incelenmesi için görevden uzaklaştırmıştı. Üzerime sayıları 80’i aşan dalga dalga müfettiş saldınız. Allah’a şükür yapılan inceleme ve araştırmalarda hesabı verilemeyecek bir bilgi ve bulguya ulaşamadınız.

Halen, ikişer aylık sürelerle 22.defa daha görevden almayı uzattınız. Bu utanılacak hareketten dolayı vicdanınız sızlamıyor mu? Halkın 5 defa güvenerek seçtiği bir Belediye Başkanını yargı kararı olmadan açıkta tutmanın Cumhuriyet İlkeleriyle yönetilen hangi demokratik ülkede emsali vardır?

Beni, millet seçti. Keyfi olarak milli iradeyi yok sayıyorsunuz. Bunun hesabını Adanalılar 3 ay sonra sandıkta elbette soracaktır. Hakkımdaki bu utanç verici uygulamaya son verin. Beni görevime iade edin. Hiç değilse bu çifte standart uygulamanın sorumluluğundan kendinizi biraz olsun kurtarın."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasat geldi ama hala fiyat yok

Hasat geldi ama hala fiyat yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık