Ana Sayfa Gündem Bağımlılıkla mücadelede tek yürek…

Bağımlılıkla mücadelede tek yürek…

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında yapıldı.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2021 Cumartesi 11:45
Bağımlılıkla mücadelede tek yürek…

Toplumun geleceğinde büyük etkisi olan uyuşturucu kullanımı nedeniyle, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Süleyman Elban’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, il müdürleri ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Koordinasyon kurulu üyesi kuruluşların yaptığı sunumlarla başlayan toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, bağımlılık konusunun toplumun tüm kesimlerinin hassasiyetle eğilmesi gereken bir konu olduğunun altını çizdi.

Kurumlarca gerçekleştirilen çalışmalara ek olarak vatandaşlarda da farkındalığın arttırılması gerektiğini vurgulayan Vali Elban, şunları söyledi:

“Bağımlılık sadece ilimizin ya da ülkemizin değil tüm dünyanın bir sorunu. Toplumların geleceğini etkileyen bu tehlikenin ortadan kaldırılması için mücadelemiz titizlikle devam edecek.

Bağımlılığa feda edebileceğimiz tek bir ferdimiz yok. Çünkü bir fert bir aile demek, bir aile tüm toplum demek. O yüzden nihai hedefimize ulaşana kadar vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş birliği ve uyum içinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık