Ana Sayfa Gündem Balbay: ‘’Türkiye’de gazetecilik yargılanıyor’’

Balbay: ‘’Türkiye’de gazetecilik yargılanıyor’’

CHP İzmir Milletvekili ve Gazeteci Mustafa Balbay, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 14:27
Balbay: ‘’Türkiye’de gazetecilik yargılanıyor’’

Balbay, ziyarette,  Başkan Cafer Esendemir, ÇGC yönetim kurulu üyeleri ve gazetecilerle sohbet etti.  Ziyarete Balbay ile birlikte CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin, CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş ile CHP il yönetim kurulundan üyeler katıldı. Adana’nın çok sayıda ünlü gazeteci ve kültür insanı yetiştirdiğini belirten Balbay, Adana’nın  Türk medyası için önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi.

Balbay, basın örgütlerinin  Silivri’deki tutuklu ve hükümlü gazetecilere sahip çıktığını hatırlatarak, ‘’Silivri’deki asker, polis ve rektör gibi diğer meslek grubu tutuklu ve hükümlüler  bize imreniyorlardı. ‘Bizim meslektaşlarımız sizin meslektaşlarınız gibi bize sahip çıkmıyorlar’  diyerek sitemde bulunuyorlardı ‘’ dedi.

ÇGC Başkanı Esendemir’in 65 tutuklu gazetecinin bulunduğunu söylediğini vurgulayan Balbay, ‘’Türkiye’de gazeteciler değil gazetecilik yargılanıyor’’  şeklinde konuştu.

Balbay, gazetecilerin sorunlarının her geçen gün arttığını, bunların çözümü konusunda,  yapılacak çalışmalara her türlü katkıyı sunacaklarını  kaydederek,  ‘’Gazete patronları  ve gazeteciler mürekkep dışında başka bir şey yalamamalıdır’’ dedi.

Esendemir de gazetecilerin sorunlarının artmasına rağmen çözümü konusunda örgütlenme konusunda sıkıntılar çekildiğini bu yapılandırmaların özellikle sendikalaşma alanındaki yapılandırma olanaklarının geliştirilmesi gerektiğini kaydetti.

Esendemir,  TBMM’deki gazeteci  kökenli milletvekillerinin ifade özgürlüğünün geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapacaklarına inandığını vurgulayarak, ‘’Sayın Balbay’ı TBMM’deki sesimiz olarak görüyoruz’’ dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık