Ana Sayfa Gündem Balcalı yeşil kartlı hastalara doğrudan bakacak

Balcalı yeşil kartlı hastalara doğrudan bakacak

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi artık yeşil kartlı hastaları başka bir kamu hastanesinden sevk almalarına gerek olmadan kabul edec

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2016 Pazartesi 13:35
Balcalı yeşil kartlı hastalara doğrudan bakacak

Yeşil Kartlı hastalar daha önce Balcalı Hastanesinde muayene olabilmek için bir başka kamu hastanesinden sevk alıyorlardı. Ancak Sosyal Güvenlik Kurumuyla yapılan anlaşma ile şuan için bu yıl geçerli olacak uygulama sayesinde hastalar Balcalı Hastanesi'ne sev almadan doğrudan gelebilecek.

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova daha önce hastane olarak yeşil kartlı hastalara doğrudan bakamadıklarını hastanın muayene olabilmesi için bir başka kamu hastanesinden sevk alması gerektiğini ifade etti.

 

Hastanın kimi zaman ilk tercihinin Balcalı Hastanesi olabildiğini belirten Taşova hastanın imkânlarının buna izin vermediğini ve mevzuat yüzünden doğrudan muayene olamadığını dile getirdi.

 

Taşova Sosyal Güvenlik Kurumu ile yapılan anlaşmayla birlikte şuan için bu yıl geçerli olmak üzere artık yeşil kartlı hastaların Balcalı'da doğrudan muayene imkânı olduğunu ve herhangi bir sevke gerek olmadığının altını çizdi. Taşova Balcalı Hastanesi olarak hasta odaklı çalışmaların süreceğinde altını çizdi.

 

 

YENİ AMELİYATHANE İNŞAATI


Balcalı Hastanesi'ne 35 yataklı Türkiye'nin sayılı bölge'nin ise en büyük ameliyathanesinin yapıldığına vurgu yapan Taşova şuan inşaatın kaba kısmı büyük ölçüde tamamlanıyor, Ameliyathane hizmete girdiğinde bu alanda son derece önemli bir ihtiyacı karşılayacak, ameliyathane içerisinde hekimlerimizin yararlanacağı son teknolojik imkânlar mevcut olacak ifadesini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Karavancılar ‘’Karavan park’’ istiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık