Ana Sayfa Siyaset Barut, “Karataş Adana’nın yükselen değeri olacak”

Barut, “Karataş Adana’nın yükselen değeri olacak”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’daki yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’li yapıp ilçe belediyesiyle birlikte Karataş’ı Adana’nın yükselen değeri yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2016 Perşembe 15:02
Barut, “Karataş Adana’nın yükselen değeri olacak”

CHP Karataş İlçe Danışma Kurulu toplantısı dün Karataş Belediyesi Etkinlik Salonu’nda yapıldı. Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, kadın ve gençlik kolları, ilçe başkanlarının da katıldığı toplantının açış konuşmasını Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün yaptı. Karataş’ta yapılan örgütlenme çalışmaları hakkında bilgiler veren Aygün, Karataş Belediyesinin hizmetlerinin CHP’nin oy oranını doğrudan etkilediğini vurguladı.

2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Karataş’ta CHP’nin oylarını artırıp Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasına da önemli bir katkı sunacaklarının altını çizen Aygün, “Her an seçim varmış gibi çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“KARATAŞ’IN MAKUS TALİHİ SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİKLE DEĞİŞİYOR”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Karataş’ın büyük bir turizm potansiyeli olmasına rağmen siyasi iktidarların Karataş’ın gelişmesi için bir tek adım bile atmadığını söyledi. Karataş’ın makus talihinin Boğaçhan Ünal’ın belediye başkanlığında soysal demokrat belediyecilik anlayışıyla değişmeye başladığını vurgulayan Barut, Karataş’ın turizm, tarım ve balıkçılığa dayalı bir ekonomisinin olduğunu anımsattı.

“KARATAŞ ADANA’NIN YÜKSELEN DEĞERİ OLACAK”

İlçe halkının iktidarın uyguladığı ekonomi politikaları nedeniyle üç sektörde de faaliyet gösteren halkın önemli sıkıntılar yaşadığına dikkati çeken Barut, “Karataş’ı hak ettiği noktaya taşımak için Büyükşehir Belediyesi’ni de CHP’li yapmalıyız. İl Örgütü olarak önümüze koyduğumuz başarı kıstaslarımızdan biri de bu. Büyükşehir’i kazandığımızda ilçe belediyemizle birlikte Karataş Adana’nın yükselen değeri olacak” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE’NİN HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin terör ve Suriye’de yaşanan iç savaş nedeniyle Cumhuriyet tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşadığını aktaran Barut, her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazdan çıkabilmesi için her zamankinden daha çok CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu dile getiren Barut, “Seçimlere üç kala değil hemen yarından itibaren alanlara inip halkımızla bütünleşeceğiz. Ülkemizin geleceği, çocuklarımızın yarını için gece gündüz demeden çalışıp parti programımızı halkımıza en doğru şekilde anlatıp hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık