Ana Sayfa Siyaset Barut: “Tarım ülkesiyiz, saman ithal ediyoruz!”

Barut: “Tarım ülkesiyiz, saman ithal ediyoruz!”

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı, Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, ZMO Genel Kurulu’nda divan başkanı olarak yaptığı konuşmada dikkat çekici noktalara değindi

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 10:44
Barut: “Tarım ülkesiyiz, saman ithal ediyoruz!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı, Ziraat Mühendisleri Odası Onur Kurulu Üyesi ve Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şubesi Eski Başkanı Ayhan Barut, AKP iktidarının yolsuzluk batağına düştüğünü vurguladı.


Türkiye’nin çağdaş bir ülke haline gelmesi ve halkın rahat bir nefes alması için CHP kadrolarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu belirten Ayhan Barut, ZMO Adana Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu’nda divan başkanlığına seçildi.


Genel Kurulun açılış konuşmasında tarım topraklarının önemine değinen Ziraat Mühendisi Ayhan Barut, “Tüm dünyada verimli tarım arazileri stratejik önem taşırken mevcut iktidar tarım sektörünü, çiftçiyi ve verimli tarım arazilerini hiçe saymıştır. Çiftçi, üretici ve köylü üvey evlat muamelesi görmüştür” dedi.


Ziraat mühendisleri Odası’nın gönüllülük esasına dayalı bir görev üstlendiğini, odada görev yapanları tebrik ettiğini kaydeden Barut, “Uzun yıllar ZMO’da başkanlık, yönetim kurulu üyeliği, Genel Merkez yöneticiliği dahil birçok görevde onurla ve gururla bulundum. Bizler, Türk tarım sektörünün gelişmesi ve modern bir kimliğe bürünmesi için mücadele ediyoruz. Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Ülkede yolsuzluk almış başını gidiyor. Bu zorlu dönemde Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve bileşenleri de haksız ve hukuksuz uygulamalarla karşı karşıya kalıyor. Herkesi ve her kesimi TMMOB’ye sahip çıkmaya davet ediyorum. Çünkü TMMOB ülkenin sigortasıdır” dedi.


“TARIM ÜLKESİ SAMAN İTHAL EDİYOR”


Türkiye’nin içinde bulunduğu kritik dönemde TMMOB’ye sahip çıkılması çağrısında bulunan Ayhan Barut, şunları söyledi:


“Mevcut iktidarın TMMOB’ye karşı şiddetli saldırıları devam ediyor. TMMOB’yi yoksun ve yoksul bırakma çabaları sürdüğü gibi TMMOB’ye bağlı odaları kendi bakanlıklarına bağlama girişimleri de hız kesmiyor. TMMOB’yi bir nevi kendi vesayetleri altına almaya çalışanları şiddetle kınıyoruz. AKP iktidarının susturamadığı TMMOB’ye her kesim sahip çıkmalıdır. TMMOB kimsenin vesayeti altına girmez. Son dönemlerde tarım sektörü zor günler geçiriyor. Ülkemiz tarıma uygun elverişli bir ülke ve bölgemiz de bu özelliğe sahipken maalesef samanı bile ithal eder hale gelmişiz. Tarım sektörü iktidarın yakıcı ve yıkıcı politikaları nedeniyle zor günler geçiriyor. Maalesef üvey evlat muamelesi gören tarım sektörü AKP iktidarı döneminde de horlanıyor. Umuyorum tarım kesimi de ilk seçimlerde üvey evlat muamelesinin hesabını sandıklarda iktidardan soracaktır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık