Ana Sayfa Siyaset Barut, Tüm’e yönelik saldırıyı kınadı

Barut, Tüm’e yönelik saldırıyı kınadı

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Düzce İl Başkanı Tozan’dan sonra Balıkesir Milletvekili Tüm’e yönelik fiziksel saldırının vahim olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2016 Salı 12:12
Barut, Tüm’e yönelik saldırıyı kınadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan sonra Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün katıldığı şehit cenazesinde fiziksel şiddete uğramasının, CHP’lilere yönelik saldırıların sistematik bir hal almaya başladığının göstergesi olduğunu söyledi. Tüm’e yönelik saldırının kabul edilemez olduğunun altını çizen Barut, “Bu saldırılar iktidarın toplumu ayrıştıran, ötekileştiren politikalarının bir sonucudur” dedi.

“VAHİM BİR DURUM”

Barut yaptığı yazılı açıklamada, Nusaybin'de şehit olan ve Edremit'te toprağa verilen şehit Uzman Çavuş Aycan Özdilli'in cenaze törenine katılan CHP Milletvekili Mehmet Tüm’e mezarlıkta bir kişinin, 'Teröre siz destek veriyorsunuz. Hangi yüzle bu cenazeye geldin' şeklinde tepki gösterip yumruk atmasının vahim bir durum olduğunu söyledi.

“CHP’LİLERE YÖNELİK SALDIRILAR SİSTEMATİK BİR HAL ALDI”

Kendilerine "Osmanlı Torunları" diyen bir grubun CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a yönelik saldırısının ardından CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğramasının manidar olduğunu belirten Barut, CHP’lilere yönelik saldırıların sistematik bir hal almaya başladığını söyledi.  CHP Adana İl Örgütü olarak Mehmet Tüm’e geçmiş olsun dileklerini ileten Ayhan Barut, iktidarın muhalefeti hedef göstermeyi bırakıp sorumluluklarının gereğini yerine getirmesi gerektiğini kaydetti.

“TERÖR ÖRGÜTÜNE GÖZ YUMAN CHP DEĞİL SİYASAL İKTİDARDIR”

Terör örgütüyle kapalı kapılar ardından görüşmeler ve pazarlıklar yapıp, terör saldırılarını önlemekle yükümlü ve yetkili olduğu halde izlemekle yetinen siyasal iktidarın, CHP’yi ve CHP’lileri hedef gösteren söylemlerinin yandaşlarında karşılık bulduğunu belirten Barut, “Güneydoğu’da kentlerin terör örgütleri tarafından cephaneliğe çevrilmesine göz yumarak polislerimizin ve askerlerimizin şehit olmasında sorumluluğu bulunan, çözüm süreci adı altında terör örgütüyle gizli kapaklı görüşmeler yapıp, protokoller imzalayan, metropol kentleri hedef alan terör saldırılarını önleyemeyen CHP değil 14 yıldır ülkeyi tek başına yöneten mevcut siyasal iktidardır” diye konuştu.

“CHP HER ZAMAN TERÖRÜN KARŞISINDA”

Terörün karşısında dimdik duran, terörün her türlüsünü lanetleyen ve terörün bir insanlık suçu olduğunun altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu mensuplarına yönelik saldırıların amacına ulaşamayacağının altını çizen Barut, “14 yıldır ülkeyi tek başına yöneten ve iktidara geldiklerinde bitme noktasındaki terörün hortlamasından birinci derecede sorumlu olan siyasal iktidar, akan kandaki sorumluluklarından CHP’yi hedef göstererek kurtulamayacaktır. Çünkü dün olduğu gibi bugün de yarın da haksızlığa ve zulme uğrayan, ezilen, ötekileştirilen, mazlum, yoksul halkın, Cumhuriyet sevdalılarının yanında olan CHP var” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık