Ana Sayfa Siyaset Başkan Arıkan: "Adana’nın ulaşım master planına ihtiyacı var"

Başkan Arıkan: "Adana’nın ulaşım master planına ihtiyacı var"

Çukurova Belediye Başkanı ve CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, ‘Adana’nın çok acil olarak ulaşım master planına ihtiyacı var. Ulaşımla ilgili gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştirerek, çoklu model entegre toplu taşıma sistemi ile dünya kenti Adana’da hem trafik hem de toplu taşıma sorununu çözeceğiz’ dedi.

Giriş Tarihi: 4 Mart 2014 Salı 16:33
Başkan Arıkan:

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldıray Arıkan, Adana Minibüsçüler Esnaf Odası Başkan Nihat Sözütek ile birlikte Özbirlik Dolmuşları Kooperatifindeki şoförleri ziyaret etti.

Dolmuş şoförlerinin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Başkan Arıkan, Adana’nın çok acil olarak bir ulaşım master planına ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ulaşım master planı ile birlikte akıllı trafik yönetim sisteminin hayata geçirileceğini ifade eden Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Dolmuşçu esnafımız özellikle şehrin artık trafik yükünü kaldıramayan yollardan çok şikayetçi. Adana’da trafik sorununu çözmek için ilk olarak gerekli alt ve üstyapı yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Daha sonra çoklu model entegre toplu taşıma sistemleri ile trafik yönetim sistemlerini kuracağız. Şehir planlarına işlenen Güney Kuşak Bulvarı tamamlanarak, Kuzey-Güney, Doğu-Batı ekseninde bir ring oluşturacağız. Süleyman Demirel – Havalanı ve Güney Kuşagı bağlayan bulvar çalışması da hızla tamamlanacak. Bunlarla birlikte bir yıl gibi kısa bir sürede Kışla Mahallesi-Beyazevler Mahallesi bağlantısıyla Yüreğir’i Çukurova ile birleştireceğiz’ dedi.

Özbirlik Dolmuşları Kooperatifi’nin ardından Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’ne giden Başkan Yıldıray Arıkan buradaki çalışalar hakkında bilgiler aldı. Dernekteki kursiyerlerle de biraraya gelen Başkan Arıkan, özellikle kadınların istihdamı konusunda hazırlanan projelerden sözetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık