Ana Sayfa Siyaset Başkan Arıkan: ’Engellilerin hep yanında olacağız’

Başkan Arıkan: ’Engellilerin hep yanında olacağız’

Çukurova Kent Konseyi Engelli Meclisi ilk etkinliğini Çukurovalı engelliler ile birlikte yaptı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çukurova Belediyesi önünde bir araya gelen engelliler ‘'Rampama park etme’' dedi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2013 Cuma 14:35
Başkan Arıkan: ’Engellilerin hep yanında olacağız’

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Çukurova Kent Konseyi Engelli Meclisi Çukurova’da yaşayan engellileri bir araya getirdi. Çukurova’daki engellilerin sorununu engellilerle birlikte elele vererek çözeceklerini belirten Çukurova Kent Konseyi ve Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, engelliliğin, yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren bir sorun olduğunu söyledi.

 

Başkan Yıldıray Arıkan, ‘Çukurova engellerin olmadığı, engellilerin rahatça yaşabileceği bir kent olması için çalışıyoruz. Kentimizdeki engellilerle birlikte projeler üreterek hayata geçirmeliyiz. Buarada engellilerin özellikle sosyal hayatlarını sürdürebilecekleri kaldırımlardan, yürüyüş yollarına, parklardan ve diğer tesislere kadar Çukurova, engelli vatandaşlarımızın engelsiz yaşadığı modern bir ilçe görünümüne mutlaka kavuşacak" dedi. Çukurova Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı İsmail Sarı da yaptığı konuşmada engellilerin sorunlarına çözüm üretmek için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Çeşitli özel okul ve kulüplerin gösterilerinin ardından engelliler sembolik olarak rampama park etme eylemi yaptı. Başkan Yıldıray Arıkan da tekerlekli sandalyeye oturarak engellilerin eylemine destek verdiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık