Ana Sayfa Siyaset Başkan Baş'tan AK Parti temsilcisine tepki

Başkan Baş'tan AK Parti temsilcisine tepki

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Davutoğlu’nun da katıldığı AKP’nin 10 Mayıs’ta Adana’da düzenlediği mitingde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve Partisine yönelik sözlere tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 12 Mayıs 2015 Salı 19:00
Başkan Baş'tan AK Parti temsilcisine tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, Başbakan Davutoğlu’nun katıldığı AKP’nin 10 Mayıs’ta Adana’da düzenlediği mitingde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ve Partisine yönelik sözlere cevap verdi.

SALDIRGANLIĞIN SEBEBİ AĞIR HÜSRAN

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İktidar koltuğundan düşme korkusunu iyice hisseden AKP zihniyeti, yakalanacağını anlayan suçlu gibi sağa sola saldırmaya başladı. 7 Haziran’dan sonra Adalet karşısına çıkana kadar bu saldırganlıkları devam edecek görünüyor.

AKP’nin Adana il temsilcisinin hedefsiz atışı ise benzer nedenlere dayanmakla beraber O’nun asıl üzüntüsü, 10 Mayıs’ta yaşanan ağır hüsrandan kaynaklanıyor. Diğer bir sebebi ise, MHP’li belediyelerin hizmet atağına geçmesi. İl merkezinde delik deşik olmuş yolların kaymak gibi döşenmeye başlanması, unutulmuş köylerin yol, su hasretlerinin giderilmesi rahatsız ediyor anlaşılan. Saldırganlığı ve hırçınlığı bu yüzden.”

MİTİNG HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI

Yusuf Baş, şöyle devam etti:

“Başbakan Davutoğlu’nun İstasyon Meydanı’nda düzenlediği mitinge Adanalıların ilgi göstermemesi AKP temsilcilerini derin hayal kırıklığına uğrattı. Devletin tüm imkanlarını, kamu kurum ve kuruluşlarını, muhtarları, kaymakamları, belediyeleri seferber ettiler, Suriyeli mültecileri, kamu işçilerini, müteahhit işçilerini, yardım dağıtılan aileleri, çoluk çocuğu getirdiler ama buna rağmen yaşanan ağır hüsran ortada. Olmazsa olmuyor işte.”

ADANALI BÖYLE HADDİNİ BİLDİRİR

Başkan Baş “Sen Adana’yı işsizlikte, kart borcunda şampiyon yaparsan, 2002’deki kamu yatırımlarında 6. Sırada olan Adana’yı 13 yıl sonra dahi, nüfusu Seyhan’ın bir mahallesinden bile az olan illerin gerisine atarsan olmaz, olamaz. Sen, AKP’li belediyelerin Metro borcunu silip Adana’nın borcunu ise söz vermenize rağmen unutursan olmaz efendi, olmaz. Sen, 4 sene önce İstasyon Meydanında attığın ‘mavraları’ hatırlatan Adanalıların en has hemşehrisi Sayın Bahçeli’ye laf söylersen, Adanalı da sana haddini böyle bildirir. Aynı meydanda 4 yıl sonra Adanaların hafızasıyla alay edersen, bu halk da size ‘Hangi yüzle geldiniz’ der ve size 10 Mayıs hüsranını yaşatır.” diye konuştu.

AMACIMIZ HİZMET, ZAMANLA YARIŞIYORUZ

Baş, açıklamasını şöyle bitirdi:

“Dün adaylarımızla, teşkilatlarımızla Seyhan’da Tellidere’de, Barajyolunda, Yüreğir’de Kozan yolunda esnafımızın elini sıktık; şu anda da Aladağ’ın köylerinde hemşehrilerimizle beraberiz. Adana’yı adım adım geziyor ve dinliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim derdimiz bu millete hizmettir. Özetle bizim; yalana, dolana, iftiraya, riyaya, istismara ayıracak vaktimiz olmadığı gibi fıtratımızda da yok. Bizim zamanımız değerlidir ve zamanla yarışıyoruz. Biz, size laf yetiştirmek değil; yetimin, öksüzün, sıfırlanan paraların, para sayma makinelerinin, yatak odasındaki kasaların, iç edilen halkın malı arazilerin, çikolata kutularında servis edilen rüşvetlerin, bebek katilleriyle yapılan pazarlıkların hesabını sormak için, en dürüst devlet adamı Devlet Bahçeli’yi Başbakan yaparak milletimizden yetki istiyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MHP Adana’da kongre heyecanı!

MHP Adana’da kongre heyecanı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık