Ana Sayfa Yaşam Başkan Çetin, personeline ilk yardım sertifikası verdi

Başkan Çetin, personeline ilk yardım sertifikası verdi

Çukurova Belediyesi’nde, ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ kapsamında 33 personele ilkyardım eğitimi verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 33 personele, sertifikalarını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin verdi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2016 Çarşamba 13:02
Başkan Çetin, personeline ilk yardım sertifikası verdi

Çukurova Belediyesi personellerine ilkyardım eğitim semineri verildi. 16 saat süren eğitimi başarıyla tamamlayan 33 personele sertifikalarını Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin verdi.


Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen sertifika töreninde konuşan Başkan Soner Çetin, ilkyardımın yaşamın vazgeçilmezi olduğunu, iş hayatında ve yaralanmalı tüm kazalarda ilkyardımın önemli olduğuna dikkat çekti. İlkyardım bilgi ve becerisinin her insan tarafından kazanılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Çetin, “İlkyardım bilgi ve becerilerini herkesin kazanması gerekiyor. İlkyardım, hayatımızın her alanında, yaralanmalı kaza ve olaylarda gereklilik arz eden ve çoğu zaman hayat kurtaran bir müdahaledir. Bu bağlamda, biz de personelimizin bu konuda bilinçlenmesi ve olası yaralanmalara karşı ilk müdahaleyi yapabilmeleri için bu eğitimi aldılar. 33 personelimiz, ilkyardım konusunda öğrendiklerini belediyemizde uygulayabilecekleri gibi, iş hayatı dışında karşılaşabilecekleri olaylara da müdahale edebilecekler. Doğru yapılan ilkyardım, çoğu zaman hayat kurtarır” diye konuştu.


Başkan Çetin, 33 personele ilkyardım eğitim sertifikası vererek, “Hepiniz insanların hayatlarını kurtarabilecek bilgiye sahip birer cankurtaransınız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık