Ana Sayfa Spor Başkan Gökoğlu yapımı süren yeni stadı inceledi

Başkan Gökoğlu yapımı süren yeni stadı inceledi

Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu,teknik sorumlu Gürcan Aday ve antrenör Ersel Uzğuz, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nce (TOKİ) yapımına devam edilen Adana Şehir Stadyumu inşaatında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2017 Perşembe 03:26
Başkan Gökoğlu yapımı süren yeni stadı inceledi

Proje  müdürü Osman Ünlü ile birlikte stadyumda gezerek incelenmede bulunan Adana Demirspor Başkanı Mehmet Gökoğlu, yüklenici firma yetkililerinden bilgi alarak, Adana Demirsporluların büyük bir heyecanla beklediği stadyumda sona gelindiğinin müjdesini verdi.

Başkan Mehmet Gökoğlu, Adana’nın Sarıçam İlçesi’nde 102 dönüm arazi üzerinde yapılan stadın çatı işinin de bitmesiyle  2018-2019 yılında hizmete girebileciğini ifade etti.

UEFA standartlarına uygun olarak son teknolojinin kullanıldığı 33 bin 994 kişi kapasiteli stadın, fiziki olarak yaklaşık yüzde 90, betonarme olarak da yüzde yüzlere ulaştığını ifade eden Başkan Mehmet Gökoğlu, “Yeni stadın hizmete girmesiyle birlikte Adana Demirspor taraftarının etkisini tüm Türkiye daha iyi hissedecektir.

Başkan Mehmet Gökoğlu “Devletimiz Adana’ya son derece modern bir stadyum planlamış ve artık sona doğru gelmiş durumdadır.Adana Demirspor Kulübü başkanı olarak yeni stadyumda  Adana Demirspor Kulübü’ne ait bir yönetim kurulu odasının da mavi lacivertli kulübe tahsis edilmesini buradan devletimizin yetkililerinden talep ediyorum” dedi

KAPASİTE

32.763 taraftar koltuğu

571 VIP (Loca) koltuk

196 Koltuk kapasiteli Şeref Tribünü

120 Basın koltuğu

172 Kişilik engelli seyirci alanı

172 Engelli refakatçi koltuğu

33 bin 994 toplam kişi sayısı

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Akgül’den beklenti yüksek

Başkan Akgül’den beklenti yüksek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık