Ana Sayfa Gündem Başkan Sözlü'den lösemi hastası minik Yağız'a ziyaret

Başkan Sözlü'den lösemi hastası minik Yağız'a ziyaret

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'da 6 ay önce lösemi hastalığına yakalanan 4 yaşındaki Yağız Yıldız'ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2013 Cumartesi 16:14
Başkan Sözlü'den lösemi hastası minik Yağız'a ziyaret

Başkan Sözlü’ye Yağız’ın son durumu hakkında bilgiler veren Baba Sait Yıldız, “Yağız’ın henüz ilik nakli gerçekleşmedi ancak nakil için gerekli olan uygun kordon kanı bulundu. Doktorlar Yağız'ın durumu ve nakil süreci ile ilgili olumlu konuşuyor. Allah'ın izni ile oğlum çocukluğunu, gençliğini yaşayacak.”  dedi.

 

Yağız’ı yüksek ateş şikâyetiyle hastaneye getirdiklerini; tetkikler yapıldıktan sonra, lösemi olduğunu öğrendiklerini belirten Baba Sait Yıldız, “yağızın iyileşmesi için Allah’ıma dua ediyoruz.” Diye konuştu.

 

Başkan Sözlü, Ceyhan Belediyesi olarak daha önce 300 personelle birlikte Ceyhanlı bir hasta için donör olduklarını belirterek, “Ceyhan Belediyesi olarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Türkiye çapında düzenlemiş olduğu kemik iliği ve kök hücre gönüllü kan bağışı kampanyasına destek olmuştuk. O gün ben ve 300 mesai arkadaşım uygun donör bulunması için gönüllü kan bağışında bulunduk. Lösemi hastası olan çocuklarımızın tedavisi amacıyla kurulan kan bankasına yapacağımız kan bağışlarının, kemik iliği naklinde cana can katabilmesi kadar güzel bir duygu yoktur sanırım. Türkiye’de bunun daha da yaygınlaşması gerektiğine inanıyorum. İnşallah sevgili Yağız da yeniden sağlığına kavuşur.” şeklinde konuştu.

 

Geleceğe umutla bakan Minik Yağız ise polisleri çok sevdiğini ve büyüyünce polis olmak istediğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık