Ana Sayfa Siyaset Başkan Sözlü'ye muhtarlardan tam destek

Başkan Sözlü'ye muhtarlardan tam destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye muhtarlardan tam destek geldi.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 13:35
Başkan Sözlü'ye muhtarlardan tam destek

Adana Almira Balo Salonu’nda düzenlenen toplantıya MHP Adana İl İkinci Başkanı Hamit Yılmaz, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara, Seyhan İlçe Başkanı Yusuf Kanlı, Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tumlukolcu, Sarıcam İlçe Başkanı Mehmet Koca, MHP Belediye Başkan Adaylarından Sadettin Arslan, Süleyman Balıkçı, Ali Uğur Akbaş, Bilal Uludağ, Yücel Bayram, Muhtarlar Derneği Genel Başkanı Osman Kaya ve Muhtarlar Birliği Başkanı Soner Şimşir ile muhtarlar da katıldı.

 

Toplantıda bir konuşma yapan  MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, muhtarların demokrasi’nin başlangıç yeri ve halkın kendileri olduğunu söyleyerek, “Demokrasimizin vazgeçilmezlerinden olan muhtarlarımız aynı zamanda mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla devlet arasında büyük birer köprü vazifesi görmektedirler. Adana’nın tüm mahallerinden buraya gelen muhtarlarımıza, misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Gidilecek km’lik yollar, atılacak ilk adımla başlar. Biz bu yola çıktığımızda demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımızla, yol arkadaşlığı yaptık. Aday adayı iken de, aday iken de; yarın belediye başkanı olduğumuz gün de muhtarlarımızla çözüm ortaklığı konusunda birlikte yol almaktan onur duyarız” dedi.

 

Seçimlere yaklaşık 3 buçuk aylık bir sürenin kaldığını belirten Başkan Sözlü, bir yıldan bu yana Adana’nın ilçeleri başta olmak üzer kent merkezi, yayla ve deniz tatil bölgelerinde vatandaşla bire bir görüşme imkânı bulduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“ Adana, şehir merkezi 1 milyon 500 bin, ilçeleriyle birlikte yaklaşık 3 milyon kişiyi barındıran Büyükşehirdir. Daha önce elbette Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ancak yapılacak olan bu seçimle bütün şehir Adana’nın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. Ben de bu bütün şehir Adana’nın Kurcu Başkanı olmak ve Adana’da dağ gibi büyümüş sorunların çözümünü gerçekleştirmek istiyorum. Adana’mızın trafikten tuttun, imarına, sosyal yaşantısından tutun işsizliğine, istikrarsızlığından tutun itibarsızlaştırılmasına kadar bir çok problemini muhteşem bir dönüşümle başarı hikâyesini sizlerle birlikte yazmak istiyorum. Ben varım diyenlerin sayısı karamsar olanlardan daha fazla olmalı ve el birliği ile Adana’yı yeniden her konuda şampiyon yapmalıyız. Bugün baktığınızda Adana’nın şampiyonlukları var ama bunlar İşsizlikte Şırnak ile şampiyonluğu paylaşıyor, borç batağında Diyarbakır ile… Bizim arzu ettiğimiz bizim görmek istediğimiz Adana bu değil. Ekonomisiyle, üretim gücüyle şaha kalkmış; işsizliğin en alt sınıra ulaştığı, gençlerimizin gelecek kaygısı düşünmediği, sosyal ve sportif alanlarda büyük başarılara imza atmış; istikbalde yine Türkiye’nin ilk dört vilayetlerinden biri olan Adana’yı arzu ediyoruz” dedi.

 

Yaklaşık beş yüz mahalle muhtarının katıldığı toplantının tanışmadan ziyade dayanışma olduğunu da vurgulayan Başkan Sözlü, “bir yıldan bu yana aday adaylığımız döneminden bu yana sizlerle bire bir görüştük, tanıştık fikir alışverişinde bulunduk. Bugün artık karşınınızda Aday olarak ve 30 Mart akşamı da Adana Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatıyla Adana’ya dair çözüm üretmek için kolları sıvamış bir kardeşiniz var. Her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimlerde de sizlere gelip ‘iktidar nimetleri’ diyecekler. Oysa biz, iktidar nimetlerinden faydalanmadan üç dönemdir Ceyhan Belediye Başkanlığı yapıyoruz. Üst üste üç dönem belediye başkanı olanlar elbette vardır. Ancak bugün baktığınızda çizgisini değiştirmeden, nikâhına sadık iki belediye başkanı görürsünüz bunlardan biri Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, diğeri de Ceyhan Belediye Başkanı olarak benim. Özellikle son iki seçimde Ceyhan’da iktidar partililer Başbakanın Ceyhan’ı istediğine vurgu yaparak, Başbakan’ı öne sürerek Ceyhan’da seçimi kazanmak istemişlerdir. Ancak Ceyhanlı kadirşinas hemşerilerim bunları ellerinin tersiyle geri çevirmiştir. Belediyeler halka külfet değil, projeler üreterek insanların rahat ve huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlamak için vardır. Biz de zulmedenden olmadık, halkımızın hizmetkârı olarak onların takdirini kazandık. İnşallah çıkmış olduğumuz bu yolda Cenab-ı Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile Adana’nın makûs tarihini değiştirmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

 

 

Buhar Olup Uçtular

 

Adana’da bir dönem veya iki dönem iktidar partisinden belediye başkanlığı yapanların bir sonraki seçimlerde aday dahi olamadıklarını söyleyen Başkan Sözlü, “iktidar partisinden birçok bölgede iki dönemdir Belediye Başkanlığı yapanlar vardır elbet. Ama bunlar, mirasyedi evlat gibi sürekli Bakan’ın yanında poz vererek; onlara yakın olarak siyasi hayatlarını devem ettirme telaşına girmişlerdir. Oysa biz, halkın siyaset kurumuna ve siyasetçiye olan güvenini sağlamaya çalıştık. Bunların aksine halkın içinden kopmadan halkla bütünleşerek siyaset yaptık ve bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Hüseyin Sözlü ile Adana’da siyaset eskisi gibi olmayacaktır. Adana’da halk harekâtı başlamıştır. Bakanların, il başkanlarının, siyaset baronlarının yanında kendilerine yer bulmaya çalışanlar,  bir sonraki seçimde buhar olup uçmuşlardır. Biz siyasi bir ahlak ölçüsü koymak istiyoruz. Siyasetçi halka, halkta siyasetçiye güvensin istiyoruz” dedi.

 

Alayına talibiz..

 

Yerel seçimlerde sadece Adana Büyükşehir’e değil, Yücel Bayram ile Yüreğir’i, Bilal Uludağ ile Sarıçam’ı Ali Uğur Akbaş ile Çukurova’yı, Süleyman Balıkçı ile Karataş’ı, Sadettin Arslan ile Karaisalı’yı, Mustafa Çay ile Pozantı’yı, Ali Duru ile Ceyhan’ı, Gazi Adamhasan ile İmamoğlu’nu, Musa Öztürk ile Kozan’ı, Yusuf Baş ile Aladağ’ı, Mustafa Şahin Gökçe ile Saimbeyli’yi Ahmet Sel ile Feke’yi, Kazım Karaşoğlu ile Tufanbeyli’yi ve nihayetinde Seyhan aday adaylarımız burada kim aday olursa olsun onunla da Seyhan’a talibiz.”  dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık