Ana Sayfa Gündem Başkan Uludağ’dan öğrencilere karne hediyesi kitap

Başkan Uludağ’dan öğrencilere karne hediyesi kitap

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, okulların yaz tatiline girmesine sayılı günler kala öğrenciler için karne hediyesi hazırlattı. Sarıçam Belediyesi Şehir Kitaplığı projesi kapsamında ilk yayım kitap baskısı yapılarak ortaokul öğrencilerine karne hediyesi olarak takdim edilecek.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2014 Pazartesi 00:31
Başkan Uludağ’dan öğrencilere karne hediyesi kitap

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam’da temel belediyecilik hizmet, görev ve sorumlulukların yanında kültürel faaliyetlere ve eğitime de önem verdiklerini söyledi.

Belediye’nin Basın Yayın, Kültür ve Sosyal Hizmetler birimi bünyesinde şehir kitaplığı projesi geliştirdiklerini belirten Başkan Bilal Uludağ, şöyle konuştu:

“Bu proje ile Milli ve Manevi değerlerimiz başta olmak üzere edebiyat, sosyal, kültürel ve tarihi içeriklerde her yaştan Sarıçamlı’nın büyük ilgi ve alaka göstereceği eserler yayınlanacaktır. Zengin doğal güzellikleri bakımından Adana'nın göz bebeği durumundaki Sarıçam’da yaşayan kadın, erkek, genç, yaşlı tüm kardeşlerimizin ihtiyaç duyduğu her alan ve her an yanlarında olacağımız sözümüzü kültürel faaliyetler alanında da tutuyoruz. Sarıçam Şehir Kitaplığı kapsamında yayınlanacak eserlerimiz okullarımız başta olmak üzere Sarıçamlı kardeşlerimizin yaşadığı her noktada ihtiyaç duydukları her alanda yanlarında olacaktır. Bu kapsamda hemşehrilerimiz yayımlayacağımız ilk eserimiz tarihçi Cezmi Yurtsever’in hazırladığı ‘Bayrağım’ eseridir. Bu eserde ay yıldızlı bayrağımız hakkında çok önemli bilgiler, bayrak sevgisi ve bayrağımızın tarihi serüveni hakkında bilgileri öğreneceksiniz.  Genç kardeşlerimiz bu kitapla birlikte daha çok bayrak sevgisi kazanacaklarına inanıyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık