Ana Sayfa Gündem Başkan Yeni'den Avukatlar Günü Mesajı

Başkan Yeni'den Avukatlar Günü Mesajı

AK Parti Adana İl Başkanı Av. Fikret Yeni, adalete duyulan güveni artırmanın, böylece vatandaş ve devlet ilişkisini güçlendirmenin ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişiyle mümkün olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2016 Pazartesi 18:22
Başkan Yeni'den Avukatlar Günü Mesajı

“’Avukatlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Yeni, Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuvvetler ayrılığı esasına dayanan anayasal sistemiyle tüm vatandaşların temel hak ve hürriyetlerini teminat altına alan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olduğunu söyledi.

Dava ve savunma hakkının, sağlıklı işleyen bir hukuk sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu belirten Başkan Yeni, şunları kaydetti:

"Bunu, kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına büyük bir sorumluluk bilinciyle yerine getiren meslektaşlarımız çok temel bir kamu hizmeti yapmaktadır" dedi. Hükümet olarak, yargı sisteminin sorun ve ihtiyaçlarını gidermeye, avukatların görevlerini en iyi şekilde yapabilmelerine imkan sağlayacak iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Yeni, "Adalete duyulan güveni arttırmak, böylece vatandaş-devlet ilişkisini güçlendirmek, ancak bütün unsurlarıyla etkin, hızlı ve adil bir yargı işleyişiyle mümkündür. Bu düşüncelerle, Avukatlar Günü'nü kutluyor, adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluğu olan bütün avukat arkadaşlarıma, savunma ve hak arama görevlerinde başarılar diliyorum.''


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık