Ana Sayfa Gündem Basket sahamızı istiyoruz

Basket sahamızı istiyoruz

Başkan Mahmut Çelikcan’a mahalle halkı çağrıda bulunuyor

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2017 Çarşamba 10:03
Basket sahamızı istiyoruz

Yüreğir İlçesi sınırlarında olan Seyhan Mahallesi’ndeki basket sahasının belediyeye ait park ve bahçeler müdürlüğü tarafından işgal edilmesi mahalle halkını isyan ettirdi. Mahalleliler, basket sahalarını istediklerini belirterek ‘çocuklarımızın oyun sahasından lütfen biran önce park ve bahçelerinizi taşınsın. Sayın Başkan sizin haberiniz olmayabilir ama bu saha uzun süredir çocuklarımızın elinden alındı’ dediler.

 

ESPİRİLİ YAKLAŞIM

Adanalı gençler ve geleceğin sporcu adayı çocuklarına uygun şartlar altında spor yapabilmesi için spor alanı yaratması gereken yerel yönetimler kendilerince  zaruretten kaynaklanan nedenle gençlerin spor yaptıkları yerleri işgal ettiler. Belediyeye ait park ve bahçeler müdürlüğünün malzemeleri ile yapılan bu işgalin geçici olarak yapılacağı ifade edilir iken ne yazık ki kalıcı oldu. İşte buna isyan başladı. 2 yılı bulan süreye rağmen fidanların taşınmaması ‘fidanlar basket oynayacak!’ espirisine neden olmaya başladı.

 

 

YÜREĞİR’DEN İLGİNÇ UYGULAMA

Yüreğir Belediyesi Seyhan Mahallesi’nde vatandaşlar için Regülâtör Köprü’nün hemen yanında dinlenme parkı, özellikle çocuklar ve gençlerin kullanması içinde basketbol ve spor alanları yaptı. Mahallesi sakinlerinin sevinci Yüreğir Belediyesi’nin ilginç bir uygulamasıyla kısa sürdü. Yüreğir Belediyesi hizmet binasının bulunduğu alan bir otele satılınca Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ait fidanlıkta da açıkta kaldı.

 

SÖZDE GEÇİCİ İŞGAL

Yüreğir Belediyesi, fidanlık için yeni bir alan yaratmak yerine Seyhan Nehri kıyısındaki vatandaşların spor sahasını göz koydu. Ve zaman geçirmeden bölgedeki tek spor alanını gasp etmekten çekinmedi. Vatandaşların tepkilerini ise, “Fidanlığımıza yeni bir yer bulana kadar geçici bir süreyle kullanacağız. En kısa sürede spor alanınıza kavuşacaksınız” diyerek yumuşattı. En kısa süre sözü verilmesine rağmen aradan 2 yıl geçti ancak fidanlık taşınmadı.

 

DALGA GEÇİLİYOR

Basketbol ve spor alanlarının fidanlığa dönüştürülmesine tepki gösteren vatandaşlar, “Elimizdeki trek spor alanı vardı. O da fidanlık oldu. Söyleyecek bir söz bulamıyoruz. Burayı görenler, ‘Hayrola saksıların basketbol maçı mı var?’ diye dalga geçiyor. Ağlanacak durumumuza gülüyoruz. Bu durumdan biz utanıyoruz. Demek ki belediye yetkilileri bundan rahatsızlık duymuyor ki sorunumuzu çözmüyorlar” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan İçin “El Ele Platformu” Kuruldu

Seyhan İçin “El Ele Platformu” Kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık