Ana Sayfa Gündem Bel fıtığında artık korkmaya gerek yok

Bel fıtığında artık korkmaya gerek yok

Mersin’in Tarsus ilçesinde Medical Park Hastanesi’nde kamera ile kapalı bel fıtığı ameliyatı olan hasta 2 saat sonra yürüdü, aynı günde evine gitti

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 07:44
Bel fıtığında artık korkmaya gerek yok

Medical Park Tarsus Hastanesi’nde kapalı/kamera ile bel fıtığı cerrahisi (Tam Endoskopik Lomber Disk) tekniğiyle, 49 yaşındaki Bayhan Üvek sağlığına kavuştu. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hakan Bahçeci’nin gerçekleştirdiği operasyondan 2 saat sonra yürümeye başlayan Bayhan Üvek, aynı gün evine gitti. Op. Dr. Bahçeci, kameralı kapalı bel fıtığı cerrahisinin hastaya büyük konfor sağladığını, hastaların 2 saat sonra ayağa kalkabildiğini söyledi.

YÜRÜYEMEZ HALE GELMİŞTİ

Evli ve 3 çocuk annesi Bayhan Üvek, 3 ay önce ayağında ağrı ve damarlarda çekilme şikayetiyle farklı hastanelerde muayene oldu. Fizik tedaviyle iyileşmeye çalışan Üvek sonuç alamayınca Medical Park Tarsus Hastanesi’ne Beyin ve Sinir Cerrahi Polikliniğine başvurdu. Bayhan Üvek’i muayene eden Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Hakan Bahçeci, kapalı/kamera ile bel fıtığı cerrahisi (Tam Endoskopik Lomber Disk) yöntemini önerdi.

HİÇ AĞRI KALMADI

Op. Dr. Bahçeci’nin önerisini onaylayan Üvek, 5 milimetrelik kesiden full endoskopik yöntemle uygulanan teknikle ameliyat oldu. Operasyondan yaklaşık 2 saat sonra Op. Dr. Bahçeci gözetiminde yürümeye başlayan Bayhan Üvek, aynı gün hastaneden taburcu edildi. Bayhan Üvek, “Ameliyattan çok korkuyordum. Ama bu yöntemin konforlu olduğunu öğrenince operasyona razı oldum. Şimdi çok iyiyim. Rahatlıkla yürüyorum, ağrım da yok” dedi.

BÖLGEDE NADİREN UYGULANIYOR

Op. Dr. Hakan Bahçeci ise teknikle ilgili bilgi verirken “Bu yöntem hastaya büyük konfor sağlıyor. Ayrıca operasyondan sonra vücutta kalan iz yok denecek kadar küçük. Yani hasta hem daha rahat bir ameliyat geçiriyor, hem de estetik olarak sıkıntı yaşamıyor. Hasta, uygulamadan kısa süre sonra günlük yaşantısına dönüyor. Bu teknik Çukurova bölgesindeki illerde nadir olarak uygulanıyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık