Ana Sayfa Yaşam Bel ve sırt eğriliklerine tedavi imkanı

Bel ve sırt eğriliklerine tedavi imkanı

Medical Park Tarsus Hastanesi Ortopedi bölümünde özellikli işlemler yapılmaya başlandı. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Çeliktaş’ın kadroya katılmasıyla birlikte Medical Park’ta skolyoz tedavisi de yapılabiliyor.

Giriş Tarihi: 9 Haziran 2015 Salı 00:07
Bel ve sırt eğriliklerine tedavi imkanı

Türkiye'de Febot (Fellow of European Orthopaedics and Traumatolgy) sahibi sayılı birkaç hekimden biri olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Çeliktaş’ın Medical Park Tarsus Hastanesi ailesine katılmasıyla birlikte ortopedi alanında da spesifik ameliyatlar yapılmaya başlandı. Doç. Dr. Mustafa Çeliktaş, omurga cerrahisi başta olmak üzere skolyoz (bel - sırt eğrilikleri) tedavisini başarıyla gerçekleştiriyor.

 

KAMBURLUK TEDAVİSİ

Doç. Dr. Çeliktaş, skolyozu, omurganın göğüs (thoracic) veya bel (lumbar) bölgelerinde görülebilen yana doğru eğriliği olarak tanımlıyor. Skolyoz, tek başına olabileceği gibi, kifoz (arkadan öne doğru anormal bir eğrilik) ile beraber de görülebiliyor.

 

BOY UZATMA AMELİYATLARI

Medical Park Tarsus Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Çeliktaş ve ekibi tarafından ekstremite rekonstruksiyonu (kol ve bacak eğrilikleri- uzatmaları), psodoartroz cerrahisi (kaynamayan kırıklar), artroplasti (kireçlenmiş eklemlerin tedavisi), diz cerrahisi artroskopi (meniskus problemleri - diz bağ yaralanmaları) başta olmak üzere özellikli ameliyatlar başarıyla gerçekleştiriliyor.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’dan satranç şöleni

Seyhan’dan satranç şöleni

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık