Ana Sayfa Ekonomi Belarus'tan sanayicilere yatırım çağrısı

Belarus'tan sanayicilere yatırım çağrısı

Belarus Cumhuriyeti Büyükelçisi Andrei Savinykh, Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde Türk sanayicilere yatırım çağrısında bulundu, iki ülke arasındaki ticari ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2014 Çarşamba 10:50
Belarus'tan sanayicilere yatırım çağrısı

Meclis Başkanı Hüseyin Nuri Çomu’nun da katıldığı ziyarette konuşan Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Belarus Heyeti’ni ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Büyükelçi Savinkykh’inin ziyaretinin ilişkilerin gelişmesine önemli katkı sağlayacağına inandığını vurgulayan Kıvanç, Adana ile Belarus arasında işi heyeti ziyaretleri düzenlenmesinin yararlı olacağını bildirdi.

Belarus Büyükelçisi Andrei Savinykh, Adana’nın, Türkiye’nin güneyinde çok ciddi bir ekonomik merkez olduğunu, ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Adana’ya geldiğini bildirdi. Adanalı sanayici ve işadamlarını Belarus’ta yatırım yapmaya davet eden Büyükelçi Savinykh, ülkesinde yabancı yatırımcılara önemli ayrıcalıklar ve uygun ortam sağlandığını bildirdi.

Yeni yatırımlarda 5 yıl, serbest bölgelerde ise 10 yıl vergi muafiyeti olduğunu, Türk Eximbank’ın da destek verdiğini vurgulayan Büyükelçi Savinkyh, Belarus’un önemli bir pazar konumunda bulunduğunu, aynı zamanda 170 milyonluk Rusya, Kazakistan ve Avrupa Birliği pazarına doğrudan giriş imkanı sunduğunu kaydetti.

Belarus Büyükelçilik Ekonomi Müsteşarı Evgeny Lipen ve Fahri Konsolos Mustafa Bayık’ın katıldığı ziyarette, Adana Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fırat Karalı ve Erdoğan Şire, Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum, Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Özkök, Ahmet Güldiker, Salih Sütcü, İsa Tuzcu ve Süleyman Baş, Meclis üyesi ve Akdeniz Su Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Alican Yamanyılmaz hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana sustu Ankara konuştu

Adana sustu Ankara konuştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık