Ana Sayfa Ekonomi Belediyeden sanayiye kalifiye eleman

Belediyeden sanayiye kalifiye eleman

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri’nde verilen kurslardan yararlanarak meslek sahibi olan gençler sanayi sektörünün vasıflı eleman ihtiyacını gideriyor.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2016 Cuma 03:42
Belediyeden sanayiye kalifiye eleman

Kültür Evleri’nde 83 ayrı branşta 800’e yakın kurs verildiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Kurslarımızla ‘altın bilezik’lerini kollarına takan gençlerimiz meslek sahibi olurken sektör de nitelikli eleman kazanıyor.” dedi.

 

 

KAYNAKÇILIK KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri’nde 83 ayrı branşta 800’e yakın kurs veriliyor. Uzman eğitimciler tarafından verilen hobi ve meslek edindirme kurslarından her yıl yaklaşık 30 bin Adanalı faydalanıyor. Meslek edindirme kurslarıyla meslek sahibi olan gençler aynı zamanda birçok sektörde nitelikli eleman açığını da gideriyor. 19 Mayıs Mahallesi Ahmet Yesevi Kültür Evi’nde faaliyette olan kaynakçılık kursunda elektrik ark, argon ve gazaltı kaynakçılığı kursları büyük ilgi görüyor. Toplamda 352 saat eğitim gören kursiyerler kurs bitiminde Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanıyor.  Kaynakçılık kurslarında eğitimlerini tamamlayan gençler özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren firmaların vasıflı eleman ihtiyacını karşılıyor. Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri ile meslek sahibi olan gençler böylece aile ekonomilerine katkı sağlamış oluyor.

 

BAŞKAN ÇELİKCAN : “YÜREĞİR KÜLTÜR EVLERİMİZLE DAHA DA GELİŞECEK”

Yüreğir’e kazandırılan 11 adet Kültür Evi’nden binlerce Adanalının faydalandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Kültür Evlerimiz Yüreğirlinin gelişimine büyük katkı sağlıyor. 7’den 70’e her yaştan insanımız gerek hobi, gerekse meslek edindirme kurslarımızla zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor. Kimi müzik eğitimi alıyor, kimi el sanatları kurslarına katılıyor, kimi aşçılık kursu ile yemek yapmayı öğreniyor, kimi de kaynakçılık kursundan faydalanıp meslek sahibi oluyor. Hem sektör nitelikli eleman kazanıyor, hem vatandaşımız meslek sahibi oluyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'dan kaçan kaçana!

Adana'dan kaçan kaçana!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık