Ana Sayfa Gündem Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkıyor

Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkıyor

5 yılda 2 milyon metrekare yeni yeşil alanı kente kazandıran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, hemşehrilerinin piknik keyfi yaşaması için Beyazevler Çamlığı’na yeni çehre kazandırıyor.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2019 Salı 01:54
Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkıyor

Adana’nın daha yeşil bir kent olması için seferber olan, 5 yılda 2 milyon metrekare yeni yeşil alan kazandıran Adana Büyükşehir Belediyesi, 42 dönümlük Beyazevler Çamlığı’nda çevre düzenlemesi ve peyzaj hizmetlerini yoğunlaştırdı. 7 seyir terası, 21 adet kameriye, barbeküler, çeşmeler, spor aletleri, çocuk parkı, tuvaletler, çimlendirme, aydınlatma ve sulama sistemlerinin yapımının devam ettiği Beyazevler Çamlığı’nda görkemli tablo ortaya çıkmaya başladı. 
14 milyon metrekare yeşil alanda hizmet üreten, her yıl 8 milyon adet çiçek ve 100 bin adet fidanı toprakla buluşturan Adana Büyükşehir Belediyesi, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda kentteki geniş mesire alanlarına bir yenisini eklemek için harekete geçti. Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, merkez Çukurova İlçesi Beyazevler Mahallesi’nde bulunan 42 dönümlük Beyazevler Çamlığı’nın mesire alanı ve park olarak yenilenmesi çalışmalarında tempo yükseltti.  
Adana halkının Dilberler Sekisi ve nehir manzarasını izleyerek piknik yapması için yürütülen projede uzun yıllar bakımsız halde bırakılan Beyazevler Çamlığı’nda 7 adet seyir terası, 21 adet kameriye, barbeküler, çeşmeler, spor aletleri, çocuk parkı, tuvaletler ve büfeler yapılıyor. Kurumuş ağaçları ve çalıları temizleyen Büyükşehir ekipleri, alt yapısı uygun hale getirilen yerlerde 11 bin 320 metrekere parke taş döşemesi ve 6 bin 978 metrekare bordür döşeyerek, yürüyüş yolları ve otopark alanlarını da ortaya çıkaracak.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çıkışlar başlayacak mı?

Çıkışlar başlayacak mı?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık