Ana Sayfa Siyaset Biçer: “Devrim Şehidi Kubilay’ı saygıyla anıyoruz”

Biçer: “Devrim Şehidi Kubilay’ı saygıyla anıyoruz”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Haşmet Biçer, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ‘Devrim Şehidi’ yedeksubay-öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ı, katledilişinin 83. yıldönümünde saygı ve özlemle andıklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 15:38
Biçer: “Devrim Şehidi Kubilay’ı saygıyla anıyoruz”

23 Aralık 1930 tarihinde İzmir’in Menemen ilçesinde Derviş Mehmet liderliğinde, kendilerini şeriat ordusu diye tanımlayan bir grup gerici ve yobazın yüzü aydınlığa dönük laik Türkiye Cumhuriyeti’ni ortaçağ karanlığına çekmek istediğine dikkat çeken Biçer, “Aradan geçen 83 yıl içinde Derviş Mehmetler kılık ve yöntem değiştirerek, laik Türkiye Cumhuriyeti’ni adım adım karanlığa çekme çabasındadırlar. Ancak, bu özlemlerini hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceklerdir.  Ülkemizin, devletimizin kurucusu Cumhuriyet Halk Partisi, buna asla izin vermeyecektir” dedi.

 

Biçer, genç yedeksubay Kubilay’ı katledilişinin 83. Yıldönümünde bir kez daha saygı ve özlemlere andıklarını belirtirken, “Kubilay’ın katledilişinin yıldönümleri bizler için bir yas değil, tıpkı O’nun kararlılığı gibi gericiliğe, yobazlığa, karanlığa karşı mücadele etme günüdür” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık