Ana Sayfa Siyaset Bilal Uludağ: '‘Her evden bir kişiye iş’'

Bilal Uludağ: '‘Her evden bir kişiye iş’'

MHP Sarıçam Belediye Başkan adayı Bilal Uludağ SİSAM projesini ilk kez OSB’de açıkladı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2013 Pazar 12:22
Bilal Uludağ: '‘Her evden bir kişiye iş’'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sarıçam ilçe Belediye Başkan adayı Av.Bilal Uludağ, iş arayan vatandaşlarını öncelikle nitelikli hale getirmek için çeşitli eğitim sürecinden geçireceklerini ve bu kişileri AOSB ve diğer istihdam sağlayan yerlere yerleştireceklerini söyledi.

Başkan adayı Bilal Uludağ, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca Av. Yusuf Özer, Nihat Ceylan ve bazı partililer Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi  (OSB) Başkanı Bekir Sütçü ile Genel Sekreter Mustafa Keskin' i ziyaret etti. Bilal Uludağ, kendilerini kabul eden Sütçü ve Keskin’e teşekkür ederken OSB ile birlikte istihdam ve sosyal sorumluluk projeleri yapacaklarını, OSB ile her alanda sıkı bir iş birliği içinde olacaklarını belirtti.

 

SÜTÇÜ ULUDAĞ’DAN ÖVGÜYLE BAHSETTİ

İlk kez Sarıçam İstihdam Sağlama Masası (SİSAM) projesinden bahseden Bilal Uludağ, “Her evden bir kişiye iş” imkanı sağlayacaklarını ifade etti. Uludağ, SİSAM projesinin ayrıntılarını önümüzdeki zamanlarda geniş katılım ile  kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.

Bu arada OSB Başkanı Bekir Sütçü’de 30 bin çalışanı olduğunu ve bir çok işçinin Sarıçam da oturduğunu söyledi. Sütçü, hala çalıştıracak kalifiye işçi bulmakta sıkıntısı çektiklerini belirtti.

MHP’nin Başkan adayı Bilal Uludağ için övgü dolu sözler sarf eden Bekir Sütçü, “Sayın Uludağ, vizyon sahibi nitelikli bir yapıya sahip. Bu vizyon ve bu güçlü ekiple Sarıçamda Adana için en iyi projeleri gerçekleştireceğinizden hiç şüphemiz yok. Kendisine seçimde çalışmalarında başarı diliyorum”  diye konuştu.

Bilal Uludağ ve ekibi daha sonra OSB de faliyet gösteren bazı fabrika sahipleriyle de  bir araya gelerek Sarıçamda oturan işçiler için neler yapılabileceği konusunda görüş alışverişinde bulundular.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık