Ana Sayfa Spor Bilek Güreşi Seçmelerine 180 sporcu katıldı

Bilek Güreşi Seçmelerine 180 sporcu katıldı

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Liselerarası Bilek Güreşi Seçmeleri” gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2014 Pazar 14:13
Bilek Güreşi Seçmelerine 180 sporcu katıldı

Sarıçam Asım Savaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 180 sporcu katıldı. Keşşaf Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün katkılarıyla 8 sıklette yapılan Bilek Güreşi İl Seçmeleri’ne Özel Asfa Spor Kulübü ile Zinde Gençlik Spor ve İzcilik kulübünün de destek verdiği belirtildi.

Keşşaf Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Aydın Erdem, 1996-2000 doğumlu sporcuların katıldığı yarışmalarda sağ ve sol kolda kilolarında birinci olacak sporcuların 24 Şubat Pazartesi günü İstanbul Ümaniye’de HaldunAlağaş Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek Türkiye birinciliğine katılacaklarını söyledi.

-HEDEF BİLEK GÜREŞİNİ YAYGINLAŞTIRMAK-

Erdem, hedeflerinin beraberliği olmayan tek spor olma özelliğini taşıyan bilek güreşinin yaygınlaştırmak olduğunu,  İstanbul’a gidecek sporcuların ulaşım harcamalarını karşılayacaklarını, Türkiye genelinde birinci olan sporcuya tam Cumhuriyet, ikinciye yarım, üçüncüye ise çeyrek Cumhuriyet altını vereceklerini de sözlerine ekledi.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Kazım Tekin, Cemal Demirağ, Mahmut Kır ve Murat Adıgüzel, ayrıca Vücut Geliştirme, Finess ve Bilek Güreşi İl Temsilcisi Bülent Zereycan, Recep Ünal, Akademik Adana Spor Kulübü Başkanı Sabri Bolat ve Keşşaf Spor Kulübü Başkanı Aydın Erdem verdiler.

Bu arada sağ kolda kilolarında birinci olan sporcular şunlar:

Sol kolda kilolarında birinci olan sporcular:

50 kilo: İbrahim Yığıngan, 55 kilo: Eralp Yıldız,60 kilo: Salih Mangan,65 kilo Hasan Aktuğ,70 kilo: Nurullah Kuzu,75 kilo: Muhammed Bubrek,80 kilo: İbrahim Cingözler, Artı 80 kilo: Volkan Şahin Kaplan.

Sağ kolda kilolarında birinci olan sporcular:


50 kilo : Mehmet Karan, 55 kilo : Nail Akbulut, 60 kilo : Abdullah Karaoğlan, 65 kilo : Hasan Aktuğ

70 kilo : Batıkan Karavelioğlu,75 kilo : Muhammed Bubrek,80 kilo : İbrahim Cingözler

Artı 80 kilo : Volkan Şahin Kaplan

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık