Ana Sayfa Ekonomi Bilgiç, “Borsamız ülkemizin en büyük borsalarındandır”

Bilgiç, “Borsamız ülkemizin en büyük borsalarındandır”

Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç ve Meclis Başkanı Sabahattin Yumuşak’ı ATB binasında ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2016 Perşembe 09:22
Bilgiç, “Borsamız ülkemizin en büyük borsalarındandır”

Adana Ticaret Borsası ve Başkanı Şahin Bilgiç’in başarılı çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, “Adana için güzel işlerde birlikte hareket etme arzusuyla buradayız. Sağlık tüm halkımızı ilgilendiren bir sektör. Kamu Hastaneleri Birliği olarak ilimizde yapmış olduğumuz sağlık hizmetlerinin tüm halk tarafından bilinmesini istiyoruz. Kamu hastanelerimiz özel hastanelerimizden farklı olarak hiçbir ücret ödemeden tüm sağlık sıkıntılarına cevap vermektedir. Bizde robotik cerrahi, radyasyon onkoloji, böbrek nakli yapılmaktadır. Ayrıca Adana için çok büyük bir şans ve fırsat olan 1550 yataklı, içerisinde Yüksek Güvenlikli Psikiyatri, Fizik Tedavi, Kanser, Kardiyoloji ve Kalp Damar Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Genel Hastaneyi kapsayan büyük bir projedir. Aynı zaman da üniversite hastanesidir. Bu sağlık tesisi 5 yıldızlı otel konforunda olup, son teknoloji ile donatılacaktır. Bu projenin toplam maliyeti tam bir milyar yüz milyon liradır” Diye konuştu.

PAMUK’TA ESKİ GÜNLERE DÖNÜLMELİ

ATB Genel Sekreteri T. Gökhan Öztürk’ünde hazır bulunduğu ziyarette Genel Sekreter Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan’ın göreve gelmesinden sonra kamu hastaneleri faaliyetlerinin farkındalığının halk arasında arttığını ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Öncelikle borsamıza hoş geldiniz. Adana ile iç içe girmiş, sosyal bir yapınız var. Bunun yansımaları bariz belli oluyor. Aslında vatandaşın ilgi alanı olan sağlık, eğitim gibi tüm kamu kurumları bu şekilde çalışmalıdır. Şehir Hastanesi ile Adana’nın Sağlık Turizm Üssü olması bölgemize fayda sağlar. Büyük işlerin Adana’da yapılması buraya gelecek yatırımcıların önünü açar. Biz tamamı bittiğinde 50 milyon liralık proje olan 5 yıldızlı Borsa Kompleksi yapıyoruz. Kompleksimizde online sistemle anlık alıcıyla satıcıyı buluşturarak gerçek borsacılık yapacağız. Bu yatırımımızda şehir hastanesi gibi Adana ve bölgemiz için büyük fırsattır. Çünkü burada da bölge üreticisi ve üyelerimizin ticareti için önemli bir adımdır. Kompleksimiz ile gerçek borsacılık faaliyetleri yapılacaktır. Borsamız ülkemizde kurulan ilk borsalardandır. Ve akredite borsadır. Kuruluşumuzdaki ana ürünün pamuk olmasına rağmen günümüzde pamuk üretimi düşüş göstermiştir. Ancak pamuğun bölgemizde tekrar eski günlerine kavuşmasını arzuluyoruz. Ülkemizde havza modelinin uygulanmasını çözüm olarak görüyorum. Tarım ve Hayvancılık Bakanımız bu konuya çok duyarlı olup, ayrı bir önem vermektedir. Bu modelin uygulaması ile bölge pamuk üretiminin eski günlerine döneceğini ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Güzel diyaloğun yaşandığı ziyaretin ardından karşılıklı hediyeler verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcı böyle kaçıyor!

Yatırımcı böyle kaçıyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık