Ana Sayfa Ekonomi Bilgiç, “Hedefimiz işlem hacmini 5 katına çıkarmak”

Bilgiç, “Hedefimiz işlem hacmini 5 katına çıkarmak”

Adana Ticaret Borsasının inşaatı devam eden yeni borsa kompleksi bitttiği zaman işlem hacmini beş katına çıkarmayı hedefledikleri söyleyen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, meclis üyeleri ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2016 Pazar 13:32
Bilgiç, “Hedefimiz işlem hacmini 5 katına çıkarmak”

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’e Başkan Yardımcısı Osman Bağış, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Rende Şendağ ve Hamit Tezcan, Meclis Başkan Yardımcısı Faruk Canatar ve meclis üyeleri Abdullah Kaçar, Hasan Köylü, İsmail Altunbaş ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk iştirak etti.

BÖLGEMİZİN MODERN BİR BORSAYA KAVUŞMASINDA İDDİALIYIZ

Türkiye’de örnekleri olmasına rağmen, elektronik satış salonu ile online sistemi ve lisanslı depoculukla enteğrasyonda birbirine bağlayacak güzel bir eser çıkarmaya çalıştıklarını, bu işi iddialı yaptıklarını belirten Başkan Şahin Bilgiç, “Borsamız yüzyıllık bir tarihi çınar. Bu çınara yakışan yeni bir borsa ortaya çıkaracağımızı düşünüyoruz. Kampümüzün inşaatı hızla devam ediyor. Alım satım kotasyonundaki soya, pamuk, mısır, buğday gibi her ürün burada işlem görecek ve anlık satışlar olacağı için Türkiye’nin birçok ilinden gelecek taleplere de cevap verecektir. Şu an Adana Ticaret Borsamızın işlem hacmi yaklaşık beşbuçuk milyar TL. seviyesindedir. Bizim hedefimiz bu kampüs ile işlem hacmini kademeli olarak yirmi, yirmibeş milyar TL’ye yani 5 katına çıkarmaktır. Meclis üyesi arkadaşlarımız sektörün içerisinde olan depolama tesisleri bulunan ve bu işi iyi bilen işletme sahipleridir. Hep birlikte yeni borsa inşaat depolama alanımızın  çelik slolarını, hizmet binasını, satış işlemlerini yapacağımız salonları, üyelerimizin işlerini yürüteceği büroların yapılan bölümlerini yerinde inceleyerek fikir alış verişinde bulunduk. Meclis üyelerimizden farklı ve güzel görüşler ortaya çıktı. Bu aşamadan sonraki plan, proğramlarımızı buna göre belirledik. Projenin ilk kısmının bu mısır sezonuna yetiştirilebilinmesi için yol haritamızı çıkardık. Çalışmalarımıza hızlı bir şeklide devam ediyoruz. Bundan dolayıda  bu gün bizimle beraber olan, fikir ve düşüncelerini paylaşan meclis üyesi arkadaşlarıma desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, borsa kompleksimizin tarımın başkenti Adana’mıza, bölgemize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

MECLİS ÜYELERİNE TEKNİK BİLGİ VERİLDİ

Borsa kampüsü’nün son yıllarda yapılan en modern bir tesis olduğunu söyleyen yüklenici firma yetkilileri, Çelik silo depolama tesisinin ilk bölümünün 55 bin ton kapasitesi bulunan 9 adet çelik silonun bittiğini, 200 ton saat kapasiteli taşıma sistemi bulunduğunu, her ünitenin elektrik, elektronik otomasyona bağlı olduğu, ısı izleme sistemi dahil tüm taşıma sistemlerinin ana izleme ekranında izlendiği bilgilerini veren yetkililer sistemin lisanslı depoculuğa uygun yapıldığını söylediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'dan kaçan kaçana!

Adana'dan kaçan kaçana!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık